Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 10 °C Lēns vējš, 4.6 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 14. NovembrisVārda dienu svin: Fricis, Vikentijs, Vincents

Jelgavnieki aicināti piedalīties fiziskās aktivitātes pētījumā

Ritma Gaidamoviča
Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldību aicina pilsētas iedzīvotājus vecumā no 18 gadiem pieteikties nedēļu ilgam bezmaksas fizisko aktivitāšu pētījumam ar speciālu viedierīci. Pētījumam iepriekš obligāti jāpiesakās. Pirmā tikšanās ar pētījuma dalībniekiem Jelgavas kultūras namā notiks 22. augustā no pulksten 10.

Projekta koordinatore un LSPA profesore Andra Fernāte informē, ka, lai pētītu Eiropas, tostarp Latvijas, iedzīvotāju fiziskās aktivitātes paradumus, LSPA pētnieku grupa piedalās Eiropas Savienības programmas «Erasmus+» projektā «Eiropas fizisko aktivitāšu un sporta monitoringa sistēma» (EUPASMOS). Tā laikā, ar specializētas viedierīces – akselerometra, palīdzību, tiek fiksēta pētījuma dalībnieku fizisko aktivitāšu intensitāte un mazkustības minūtes, nostaigāto soļu skaits, kā arī miegā pavadītais laiks un kvalitāte.

LSPA pētnieku grupa šobrīd aicina atsaukties dalībniekus, kuri labprāt piedalītos. Pieteikties pētījumam var iedzīvotāji vecumā no 18 gadiem. Lai piedalītos, jelgavniekiem līdz 21. augustam ir jāaizpilda pieteikuma anketa, kas atrodama ŠEIT.

Pirmā projekta dalībnieku tikšanās notiks nākamceturtdien, 22. augustā, Jelgavas kultūras namā no pulksten 10 līdz 20. Aizpildot pieteikuma anketu, dalībnieks var atzīmēt sev piemērotāko laiku, kad saņemt viedierīci un veikt nepieciešamos mērījumus.  

LSPA profesore Andra Fernāte skaidro, ka projekta dalībniekiem būs jāveic divas novērtēšanas ar septiņu dienu pārtraukumu. Pirmās novērtēšanas laikā dalībnieks sāks lietot akselerometru (maza ierīce, kas piestiprināta pie jostas un jālieto septiņas dienas 24 stundas diennaktī), speciālists veiks mērījumus – svars, garums, vidukļa un gurnu apkārtmērs, kā arī būs jāaizpilda aptaujas anketa par sociāli demogrāfiskajiem rādītājiem, veselības stāvokli (pēc izvēles) un ikdienas fizisko aktivitāti. Otrās novērtēšanas laikā akselerometru jānodod pētniekiem un jāaizpilda noslēdzošā aptaujas anketa.

Katrs dalībnieks, 45 dienu laikā pēc piedalīšanās pētījumā, bez maksas saņems savus individuālos fiziskās aktivitātes rezultātus un rekomendācijas turpmākai ikdienas fiziskai aktivitātei.

Jāuzsver, ka dalība šajā pētījumā ir bez maksas. Jautājumu un neskaidrību gadījumā, iedzīvotāji aicināti sazināties ar projekta koordinatoriem rakstot pa e-pastu: andra.fernate@lspa.lv vai anna.zusa@lspa.lv. 

Jāpiebilst, ka šajā pētījumā jau ir iesaistījušies arī citu Latvijas pilsētu un novadu iedzīvotāji. Pavisam pētījumā plānots iesaistīt 1000 Latvijas iedzīvotājus. Pētnieki uzsver, ka šis pētījums nerada risku veselībai, kā arī datu konfidencialitāte tiek pilnībā garantēta.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru