Meklēšanas forma

Skaidras debesis 2 °C Lēns vējš, 4 m/s no Z
Otrdiena, 2019. gada 26. MartsVārda dienu svin: Eiženija, Ženija

Jelgavniece konkursā saņem titulu «Vecmāmiņa – zvaigzne»

Ritma Gaidamoviča
Noslēdzies Latvijas konkurss «Vecmāmiņa 2018», kurā par uzvaru cīnījās arī jelgavniece, dzejniece un LLU pasniedzēja Rasma Urtāne. Viņa konkursā saņēma divas nominācijas – «Vecmāmiņa – zvaigzne» un «Latvijas 4. Vecmāmiņa». Pati R.Urtāne atzīst, ka konkurss bijis interesants piedzīvojums un reizē jauns izaicinājums, kā arī iegūti jauni draugi.

R.Urtānei ir astoņi bērni un 11 mazbērni, no kuriem jaunākā mazmeita – Lauma – dzimusi šogad oktobrī, īsi pirms vecmāmiņas dzimšanas dienas. Pieteikties konkursam R.Urtāni pierunāja domubiedre no Jelgavas Latviešu biedrības, kura pērn piedalījās konkursā. «Konkurss bija ilgs – deviņi mēneši un nenoliegšu, ir nogurums. Šajā laikā ir daudz kas izvērtēts, iepazīts, saprasts, izmēģināts…» stāsta jelgavniece. Piemēram, konkursa gaitā izveidots dzimtas koks. «Man jau bija iestrādes dzimtas kokam – informācija uz vairākām lapām, taču konkurss pamudināja visu uztaisīt skaisti. Turklāt darba procesā iesaistīju bērnus un mazbērnus, līdz ar to mums sanāca jauka ģimenes kopā būšana,» stāsta R.Urtāne. Viens no konkursa uzdevumiem vecmāmiņām bija prezentēt latviešu tautas tērpu. Atšķirībā no citām dalībniecēm, R.Urtāne pasūtīja savu personīgo Zemgales tautastērpu. «Es jau biju nolēmusi, ka uz Latvijas simtgadi uzdāvināšu sev tautastērpu. Tā veiksmīgi sagadījās, ka arī konkursā vajadzēja prezentēt,» stāsta konkursa dalībniece.

Neiztrūkstoša konkursa sastāvdaļa bija rādīt savu talantu. R.Urtāne atzīst, ka viņai to ir daudz, taču šoreiz gribējies sevi izaicināt. «Tikai nepilnas divas nedēļas pirms sava priekšnesuma, viesojoties kādā pasākumā redzēju, kā divas dāmas dejo čigānu deju. Man tik ļoti iepatikās, ka es pēc koncerta piegāju pie viņām un teicu: «Man pēc nedēļas jāuzstājas, lūdzu, iemāciet man šo deju!». Gribēju kaut ko krāšņu un īpašu savā priekšnesumā. Nedēļā un divās dienās mans priekšnesums bija gatavs. Tas bija jauns izaicinājums sev un vēlreiz gūta pārliecība, ja ir vēlēšanās, visu var sasniegt,» saka vecmāmiņa.

Viņa atzīst, ka konkursa gaitā viņas dzīvē jaunievedumu ieviesis dizainers Aleksandrs Pavlovs. Vecmāmiņām pie viņa bija pārvērtības. «Līdz šim es savā dzīvē esmu bijusi kategoriski pret garajām biksēm sievietēm, jo uzskatu, ka mums ir jābūt sievišķīgām un to var panākt tikai, velkot svārkus un kleitas. Aleksandrs Pavlovs mani šajās pārvērtībās ietērpa tieši biksēs. Ko jūs domājat? Es pēc šī pasākuma aizgāju uz veikalu un nopirku bikses un šobrīd ikdienā arī bieži tās velku, jo pārliecinājos, ka arī tā var izskatīties sievišķīgi, ja visu smuki sakombinē,» stāsta R.Urtāne, piebilstot, ka pozitīvākais no šī konkursa ir tas, ka izdevies zaudēt deviņus kilogramus. 

Jelgavniece atzīst, ka konkursā piedzīvotais licis pārdomāt, vai ko līdzīgu varētu noorganizēt arī mūsu pilsētas ietvaros. «Es apsveru iespēju, ka mēs pēc līdzīga principa varētu izraudzīties arī Jelgavas gada vecmāmiņu. Viņas varētu parādīt savus talantus, izgatavot kādu rokdarbu, priekšnesumu kopā ar bērniem un apliecināt sevi gatavošanas meistarklasē. Šobrīd pilsētā vadu senioru klubu «Pīlādzītis», un domāju, ka mums nebūtu problēmu ar dalībnieču atrašanu,» spriež R.Urtāne.  

Sestdien Ozolnieku tautas namā notika konkursa fināls, kurā 13 vecmāmiņas demonstrēja visdažādākās prasmes – dziedāja, dejoja, rādīja karnevāla tērpus, vakartērpus, deklamēja dzeju. Rezultātā uzvaras laurus plūca un titulu «Latvijas Vecmāmiņa 2018» saņēma Inese Priede.

Foto: no R.Urtānes personīgā arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru