Meklēšanas forma

Apmācies 8 °C Vēja vēsma, 1.5 m/s no R
Otrdiena, 2019. gada 17. SeptembrisVārda dienu svin: Vera, Vaira, Vairis

«Jelgavas poliklīnikas akadēmijā» viesojas kardiologs Andrejs Ērglis

Anastasija Miteniece
«Esmu patiesi gandarīta īstenot šo ieceri – nodrošināt regulāru iespēju mediķiem pilnveidot savas zināšanas tematiskos semināros. Šodien notiek «Jelgavas poliklīnikas akadēmijas» pirmais seminārs, bet priecāsimies redzēt visus klātesošos arī turpmāk – tematiskas lekcijas poliklīnikā notiks reizi mēnesī,» pirmā «Jelgavas poliklīnikas akadēmijas» semināra ieskaņā mediķus uzrunāja Jelgavas poliklīnikas valdes locekle Kintija Barloti.

Pirmais «Jelgavas poliklīnikas akadēmijas» seminārs tika veltīts kardioloģijas jautājumiem. Par aktuālo kardioloģijā stāstīja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs un profesors Andrejs Ērglis. «Vienmēr esmu uzskatījis, ka informācijas apmaiņa ar kolēģiem ir ļoti būtiska – gan dažādu aktualitāšu pārrunāšana, gan zināšanu atsvaidzināšana,» norādīja A.Ērglis. Viņš mediķus uzrunāja par tēmu «Antikoagulanti un perkutānā koronārā intervence». Savukārt Jelgavas poliklīnikas kardioloģe Marina Kovaļova uzstājās ar tēmu «Antikoagulanti – kardiologu un ģimenes ārstu sadarbība», kā arī klātesošos iepazīstināja ar poliklīnikā pieejamiem medicīnas pakalpojumiem.

Kopumā pirmo «Jelgavas poliklīnikas akadēmijas» semināru apmeklēja 47 mediķi – ģimenes ārsti, viņu palīgi, kardiologi, pulmonologs, ķirurgs – no Jelgavas pilsētas un novada ārstniecības iestādēm.

Jelgavas pilsētas slimnīcas ārste Natālija atzīst, ka semināri ir neatņemama ārstu ikdiena, jo viņu profesionālais pienākums ir vienmēr būt lietas kursā par pašreizējajām aktualitātēm un jaunieviesumiem, turklāt slimnīcā viņa strādā Uzņemšanas nodaļā, un tieši sirds slimnieki, kas ir pirmā semināra aktualitāte, ir vieni no biežākajiem pacientiem. Savukārt ģimenes ārste Anna Ķuze papildina, ka novērtē iespēju piedalīties seminārā ar ārstu lokā zināmu un cienījamu personību – profesoru A.Ērgli.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka «Jelgavas poliklīnikas akadēmijas» mērķis ir nodrošināt iespēju mūsu pilsētas un novada mediķiem paplašināt redzesloku un pilnveidot profesionālās kompetences, iepazīstoties ar starptautiska līmeņa medicīnas jomas speciālistu pieredzi.

«Jelgavas poliklīnikas akadēmijas» semināri notiks reizi mēnesī. Semināru tēmu loks būs plašs un iekļaus gan ģimenes ārstiem, gan citiem medicīnas speciālistiem interesējošas tēmas. 15. novembrī medicīnas darbiniekus «Jelgavas poliklīnikas akadēmijā» uzrunās pneimonologs, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pneimonoloģijas galvenais speciālists Alvils Krams un Jelgavas poliklīnikas pneimonoloģe Lilita Dinka, 6. decembrī – kardiologs, aritmologs, Iekšīgo slimību katedras docētājs, profesors Oskars Kalējs, bet 31. janvārī notiks Jelgavas poliklīnikas endokrinologa Ingvara Rasas lekcija.

Jāpiebilst, ka apmeklēt bezmaksas seminārus ir aicināti tikai medicīnas darbinieki. Aktuālākā informācija par semināru tematiku un norises laiku būs pieejama mājaslapā www.jelgavaspoliklinika.lv.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti