Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 14 °C Lēns vējš, 5 m/s no R-DR
Otrdiena, 2019. gada 22. OktobrisVārda dienu svin: Īrisa, Irīda, Airisa

Jelgavas namos konstatē ugunsdrošības pārkāpumus

Anastasija Miteniece
Arī šovasar Jelgavas pilsētā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) tradicionāli veica ugunsdrošības pārbaudes daudzdzīvokļu dzīvojamo māju koplietošanas telpās. 8 no 13 pārbaudītajām daudzdzīvokļu ēkām konstatēti pārkāpumi.

Pārbaužu rezultātā secināts, ka četrām no 13 pārbaudītajām daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām koplietošanas telpās nav veikta elektroinstalāciju pārbaudes un kontaktu savienojumu kvalitātes pārbaude ar termokameru. «Šīs pārbaudes ir svarīgi veikt, jo elektroinstalācija lielākajā daļā māju ir ierīkota pirms vairākiem desmitiem gadu un paredzētas būtiski mazākai vienlaicīgai ierīču lietošanai. Turklāt īssavienojums elektroinstalācijā ir viens no biežākajiem ugunsgrēka izcelšanās iemesliem tieši dzīvojamā sektorā. Saskaņā ar normatīvo aktu prasībām šīs pārbaudes ir jāveic reizi desmit gados,» skaidro VUGD pārstāve Viktorija Gribuste. 

Tāpat 8 no 13 pārbaudītajām mājām Jelgavā konstatēts, ka koplietošanas telpās – kāpņutelpās, pagrabos ārpus novietnēm un bēniņos – tiek glabāti dažādi priekšmeti, kas evakuācijas gadījumā ugunsgrēka laikā var apgrūtināt izkļūšanu no dzīvojamās ēkas. Nevienai no pārbaudītajām ēkām nav izstrādāta arī ugunsdrošības instrukcija, kurā tiek noteikta rīcība ugunsgrēka gadījumā konkrētajā ēkā.

«Katru gadu, veicot pārbaudes dažādās daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās, konstatējam, ka pārkāpumi būtībā ir vieni un tie paši. Bet pozitīvi ir tas, ka pārkāpumu skaitam ir tendence samazināties. Pakāpeniski pārkāpumi tiek novērsti. Jāatzīmē arī tas, ka pieaug namu apsaimniekotāju un māju vecāko izpratne par to, cik būtiski ir ievērot ugunsdrošības prasības. Ja koplietošanas telpās izceļas ugunsgrēks, tas apdraud visus mājas iedzīvotājus, jo piedūmojuma dēļ iedzīvotāji var tikt iesprostoti savos mājokļos, un tad palīdzēt izglābties var tikai ugunsdzēsēji glābēji,» rezumē VUGD Zemgales reģiona brigādes komandiera vietnieks majors Raimonds Kudlis.  

Par konstatētajiem ugunsdrošības pārkāpumiem par apsaimniekošanu atbildīgajām personām tika iesniegti pārbaudes akti, kuros norādīti konstatētie pārkāpumi un termiņi to novēršanai. Zemgalē pārbaudes atkārtoti izlases kārtā tiks veiktas oktobrī. Papildu gada gaitā VUGD veic ugunsdrošības pārbaudes dzīvojamā sektorā, ja tiek saņemts iedzīvotāju iesniegums.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja konkrētāk attēls

Kurām astoņām?!

Pievienot komentāru

Saistītie raksti