Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 22 °C Viegls vējš, 2.7 m/s no D-DA
Svētdiena, 2019. gada 18. AugustsVārda dienu svin: Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena

Jelgavas Bērnu sociālās aprūpes centram būs jauna direktore

Anastasija Miteniece
Šodien, 20. jūlijā, Jelgavas domes sēdē amatā apstiprināta Jelgavas Bērnu sociālās aprūpes centra direktore Inese Kovaļevska, kura konkursā uz amata vietu no astoņiem pretendentiem ieguva lielāko punktu skaitu. Viņa darbu uzsāks 1. augustā.

«Komentēt situāciju varēšu brīdī, kad būšu iepazinusies ar to, tomēr galvenie mērķi paliks nemainīgi: tā ir kvalitatīva bērnu aprūpe, maksimāli ģimeniska vide, arī audžuģimeņu kā bērnu aprūpes modeļa popularizēšana pilsētā,» tā I.Kovaļevska, norādot, ka pieteicās amata vietai vairāku iemeslu dēļ. «Mūsu ģimene jau ilgāku laiku gatavojās kļūt par audžuģimeni trīs bērniem, bet, pamanot šo darba piedāvājumu, šķita, ka tā ir vieta, kur varēšu izmantot gan profesionālās zināšanas un pieredzi, gan rūpēties par bērniem. Tiesa, nevaru palikt vienaldzīga arī pret plaši izskanējušo informāciju, ka Jelgavas Bērnu sociālās aprūpes centrā fiksēti vairāki pārkāpumi,» tā viņa, piebilstot, ka galvenā prioritāte ir bērni un viņu drošība. Būtiski, ka I.Kovaļevska pārzina iestādes struktūru un specifiku, jo sešus gadus vadīja Jelgavas novada Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centru un arī šobrīd darbojas kā sociālās jomas eksperte, piedaloties deinstitucionalizācijas plāna izstrādē.

Uz Jelgavas Bērnu sociālās aprūpes centra direktora amata vietu pieteicās astoņi pretendenti, bet visvairāk punktu ieguva I.Kovaļevska. Galvenokārt vērtēta atbilstība izvirzītajām prasībām, kā arī darba pieredze. Jaunā direktore darbu uzsāks 1. augustā, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga galvenā speciāliste Ilze Ķuse.

Jāpiebilst, ka konkurss uz direktora amatu izsludināts pēc tam, kad līdzšinējā Jelgavas Bērnu sociālās aprūpes centra direktore Maija Neilande nolēma aiziet no darba, lai gan saskaņā ar pašvaldības komisijas lēmumu atbilda amatam un varēja turpināt darbu. Šodien domes sēdē viņa atbrīvota no amata ar 1. augustu.

I.Ķuse norāda, ka jaunajai direktorei būs jānodrošina bērnunama deinstitucionalizācijas plāna īstenošana, strādājot ar bioloģisko ģimeni bērna atgriešanai ģimenē, nodrošinot alternatīvo aprūpi ģimeniskā vidē. Tāpat iestādes vadītāja pienākumos būs nodrošināt bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem ģimeniskai videi pietuvinātu un starptautiskām vadlīnijām atbilstošu sociālās aprūpes pakalpojumu Bērnu sociālās aprūpes centrā.

Foto: Austris Auziņš

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti