Meklēšanas forma

Lietusgāzes 11 °C Vēja vēsma, 1.4 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 19. SeptembrisVārda dienu svin: Verners, Muntis

Jelgavas baseins atbilst starptautiskām prasībām

Ilze Knusle, Ritma Gaidamoviča
Šodien, atklājot LLU peldbaseinu pēc remonta, Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs LLU sporta centra direktoram Jānim Vītolam oficiāli pasniedza sertifikātu, kas apliecina – Jelgavas baseins atbilst starptautiskās peldēšanas federācijas FINA 25 metru baseinu prasībām.

J.Vītols gan saņemto sertifikātu tālāk nodeva glabāšanā Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas (JSPS) direktorei Zelmai Ozoliņai, jo tieši peldēšanas skolas audzēkņi ir lielākie ieguvēji. Savukārt Jelgavas Sporta servisa centra direktors Juris Kaminskis svinīgajā pasākumā baseina saimniekiem dāvināja simbolisku piepūšamo delfīnu, sakot: «Peldēšanas skolas logo ir attēlots delfīns. Delfīniem ir raksturīgi ātri peldēt, taču nekad nevar aizmirst par drošību.»

Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Strods atzinīgi novērtēja LLU un JSPS sadarbību kopīga mērķa īstenošanā. «Ir patīkami apzināties, ka pilsētā izdevies sakārtot vēl vienu objektu. Sadarbībai ir ļoti liela nozīme, un šis projekts ir spilgts apliecinājums tam. Ceru, ka šī veiksmīgā sadarbība turpināsies,» norādīja J.Strods.

Lai sertificētu baseinu, tajā tika veikti dažādi mērījumi – baseina vannas garums, platums, sienu attiecība pret grīdu, ūdens līmenis, ūdens ķīmiskais sastāvs. «Šovasar tika veikti baseina vannas remontdarbi. Noņemot vecās flīzes, atklājās, ka zem tā esošais betona slānis ir saplaisājis un to nācās demontēt. Pateicoties celtnieku rūpīgam un skrupulozam darbam, izdevās iegūt tik svarīgos milimetrus, lai baseins atbilstu starptautiskajām prasībām,» stāsta LLU sporta centra direktors J.Vītols. Vēl šovasar demontēti daiļlēkšanas tramplīni un noflīzētas baseina sienas, kā arī atjaunota elektroinstalācija.

«Lai sakārtotu valstī peldēšanas sistēmu, no šī gada esam ieviesuši jaunu baseinu sertificēšanas procedūru. Jelgavas baseins ir otrais, kurš saņēmis Latvijas Peldēšanas federācijas sertifikātu, ka tajā ir veikti mērījumi, kas apliecina, ka baseina vanna atbilst FINA noteiktajām prasībām un šeit var rīkot FINA atbalstītas nacionāla vai starptautiska mēroga sacensības,» skaidro A.Platonovs. Šogad šādu sertifikātu ir saņēmis Valmieras jaunuzceltais 25 metru baseins.

«Sertifikāts nozīmē, ka mūsu baseinā var rīkot starptautiskas sacensības, uzstādīt oficiālos valsts rekordus, un, kas ir pats svarīgākais – šeit varēs izpildīt arī normatīvus dalībai starptautiskās sacensībās, piemēram, pasaules un Eiropas čempionātā, pasaules kausā,» skaidro JSPS direktore Z.Ozoliņa. Protams, normatīvus var izpildīt tikai atsevišķās sacensībās, un Jelgavā arī līdz šim tādas notika, bet sportistu uzrādītie rezultāti netika ieskaitīti kā oficiāls normatīvs. «Kad sacensības notiek Jelgavā, mēs kā mājinieki varam piedalīties ar daudz lielāku komandu, tādējādi dodot iespēju sevi apliecināt vairāk sportistiem. Bet, ja sacensības notiek citā pilsētā, esam ierobežoti transporta ziņā,» papildina JSPS direktore.

Šovasar apkope veikta arī Peldēšanas skolas elektroniskajai laika fiksēšanas iekārtai «Omega», kas iegādāta 2004. gadā. Arī tas ir būtisks nosacījums, lai pie mums tiktu rīkotas valsts un starptautiska mēroga sacensības. «Pasaulē arvien populārākas kļūst 25 metru disciplīnas, tāpēc mēs plānojam iegādāties finiša paneļus, kas paredzēti finišam baseina seklajā galā. Tradicionāli sacensībās sportisti finišē dziļajā galā, un tam piemēroti finiša paneļi mums jau ir,» papildina Z.Ozoliņa, ka vēl nepieciešama jauna peldbaseina apskaņošanas sistēma. 

Šobrīd federācija vēl lemj, kur rīkot Latvijas junioru čempionātu, kas notiks novembra beigās – Valmierā vai Jelgavā. Ja izvēle kritīs par labu Jelgavai, tā mūsu peldētājiem būs pirmā iespēja uzstādīt jaunus Latvijas rekordus un izpildīt normatīvus.

Jāpiebilst, ka JSPS ieguvusi arī jaunas telpas LLU sporta centra 1. stāvā pie ieejas durvīm, kur iepriekš atradās frizētava. Jau drīzumā uz tām pārcelsies skolas administrācija. «Šobrīd vēl gaidām mēbeles, lai varētu iekārtot jaunās telpas. LLU sporta centra 1. stāvā atradīsies skolas administrācija, bet līdzšinējās administrācijas telpas tiks nodotas mūsu skolas treneru rīcībā, līdz ar to viņiem 2. stāvā būs nedaudz brīvāk,» stāsta Z.Ozoliņa.

J.Vītols izsaka pateicību JSPS par veiksmīgo sadarbību. «Peldēšanas skolā strādā profesionāļi, kas dod mums vērtīgus padomus attiecībā uz peldbaseinu, nāk ar savām vēlmēm, ierosinājumiem, arī aizrādījumiem. Kopīgi cenšamies strādāt tā, lai visiem ir labi,» sacīja LLU sporta centra direktors.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka remontdarbus baseinā veica SIA «Zemgales būvserviss», un to izmaksas ir ap 120 000 eiro. Jelgavas baseins ir celts 1966. gadā. Pēdējos gados tajā veikti nopietni remontdarbi: nostiprināta baseina vanna, izbūvētas šahtas pa baseina perimetru elektroniskās starta sistēmas kabeļiem, sakārtotas pārplūdes sistēmas ap baseinu un noflīzēts baseina perimetrs.

Nākamgad plānots sakārtot baseina griestus un apgaismojumu, kā arī palīgtelpas.

Jāpiebilst, ka šodien baseinā notiek arī pirmās sacensības – Jelgavas Skolu olimpiskās stafetes.

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti