Meklēšanas forma

Skaidras debesis 4 °C Lēns vējš, 4 m/s no R
Svētdiena, 2019. gada 24. MartsVārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

Jelgavas apkaimē notiks militārās mācības

www.jelgavasvestnesis.lv
No 20. augusta līdz 2. septembrim saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku četru gadu apvienotā militārā mācību cikla noslēgumu visā Latvijas teritorijā notiks līdz šim lielākās Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku organizētās militārās mācības «Namejs 2018». Mācības paredzētas arī Jelgavas apkaimē, tādēļ iedzīvotāji aicināti neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem.

Lai stiprinātu nacionālās aizsardzības spējas, lauka taktisko mācību norise tiek plānota ne tikai militārajos poligonos, bet arī ārpus tiem – pilsētās, pagastu centros vai infrastruktūras objektu tuvumā. Kopumā mācības notiks vairāk nekā 30 pašvaldību teritorijās, tostarp, arī Jelgavas apkaimē. Šī iemesla dēļ Aizsardzības ministrija jau laicīgi aicina iedzīvotājus nesatraukties – mācību laikā ārpus poligona tiks pielietota tikai mācību munīcija un imitācijas līdzekļi.

Bruņotie spēki jau iepriekš atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties arī pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem, vai īslaicīga kontrolpunktu un pārvietojamo šķēršļu izvietošanu uz vietējas nozīmes ceļiem. Tāpat Aizsardzības ministrija lūdz iedzīvotājus būt saprotošiem un nekavēt karavīru un bruņutehnikas pārvietošanos. Proti, tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, autovadītājiem jāievēro ceļu satiksmes noteikumi un jāpieturas pie kolonnas kustības, nemēģinot to apdzīt. Militārās tehnikas kolonnas pavadīs Valsts policija, Militārā policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs.

Jāpiebilst, ka Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku organizētās militārajās mācībās piedalīsies ne tikai Latvijas un sabiedroto spēku karavīri un zemessargi, bet arī rezerves karavīri un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls. Visas mācību norises vietas un aktivitātes iepriekš tiks saskaņotas ar attiecīgakām pašvaldībām.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru