Meklēšanas forma

Neliels lietus 10 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no D-DA
Trešdiena, 2019. gada 13. NovembrisVārda dienu svin: Eižens, Jevgeņijs, Jevgeņija

Jelgavas 754. jubileja fotomirkļos

Jana Bahmane
Šajā nedēļas nogalē Jelgavā svinējām Pilsētas svētkus, kas pulcēja kultūras un sporta notikumos Hercoga Jēkaba laukumā, skvērā aiz kultūras nama, Pasta salā, Zemgales Olimpiskajā centrā, pilssaliņā, Raiņa parkā un citviet pilsētā, aicinot ikvienu jelgavnieku piedalīties kopīgu svētku atmiņu veidošanā.

Pilsētas svētku nedēļas nogali tradicionāli ievadīja gājiens, kas šogad stiepās teju piecu kilometru garumā. Bet Hercoga Jēkaba laukumā divu dienu gaitā muzicēja «Baritoni», «Raxtu Raxti», «Bermudu divstūris», «Krauja band», «Autobuss debesīs», «Labvēlīgais tips» un «Crazy dolls».

Jelgavas pils pagalmā piektdienas vakarā varēja izbaudīt maģisku performanci «Ziedu duets» – tērpti vērienīgos un krāšņos tērpos, ko caurvij ziedu motīvs, Latvijas Nacionālās operas tenors Juris Jope un mecosoprāns Baiba Renerte izpildīja pasaulē pazīstamas populārās mūzikas melodijas, operu un mūziklu duetus. Bet sestdiena bija svētku ģimenes diena, aicinot jelgavniekus uz gadatirgu, bērnu izrādēm un atrakcijām. Zemgales Olimpiskajā centrā šajā dienā ar koncertu «Mīlestībā – «Lielupe» tautas deju ansamblis «Lielupe» atzīmēja savu 60. jubileju.

Svētdien aktīvās atpūtas piekritēji Pilsētas svētkus svinēja, piedaloties 3x3 basketbola turnīrā un pludmales volejbola sacensībās, bet pilssaliņā pulcēja vairākus gadu desmitus ilgā svētku tradīcija – zaļumballe senioriem. «Šajā ballē piedalos gandrīz katru gadu un varu teikt, ka aptuveni puse klātesošo ir ilggadēji pilssaliņas zaļumballes dalībnieki. Šeit ir daudz manu biedru no kluba «Pīlādzītis», ar kuriem katru mēnesi aizvadām kopīgus deju vakarus kultūras namā. Ne vienmēr gan man sanāk tos apmeklēt, jo es arī sportoju – soļoju un skrienu senioru grupā,» stāsta zaļumballes dalībnieks Ādolfs. Viņš vērtē, ka aukstie laikapstākļi acīmredzot nav šķērslis dejot gribētājiem, jo šodien balle pulcēja pat vairāk dalībnieku nekā pērn, kad bija karsts un vasarīgs laiks.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv piedāvā nelielu ieskatu aizvadītajās svētku dienās.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis», Kristaps Hercs, Billijs Locs, Gints Ivuškāns
 

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Švimpāzijs attēls

Nu pa lielam jau viss skaidrs. Visumā visums ir viss sūdc un vakaros to papildināja zemas kvalitātes bumbumbum. Nākamgad varam ietaupīt un nerīkot. Ā nu un jā - fāters no avangarda riktīgi ņirdzīgi izskatās mēģinot tipināt bungu ritmā.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti