Meklēšanas forma

Apmācies 5 °C Mērens vējš, 6.7 m/s no DA
Otrdiena, 2019. gada 12. NovembrisVārda dienu svin: Kaija, Kornēlija

Jelgavā Ziemeļvalstu dienās – izstādes, semināri un koncerts

Anda Dzenža
Ik rudeni Ziemeļvalstu vēstniecības Latvijā, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā un Dānijas Kultūras institūts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā organizē Ziemeļvalstu dienas kādā no Latvijas reģioniem. Šogad Ziemeļvalstu dienas notiks Jelgavā, aicinot iedzīvotājus jau šobrīd apskatīt vairākas izstādes, bet nākamnedēļ piedalīties semināros un baudīt koncertu.

Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā komunikācijas padomniece Inga Puriņa informē, ka Ziemeļvalstu dienas Jelgavā piedāvās plašu programmu dažādām mērķauditorijām un vecuma grupām.

I.Puriņa stāsta, ka 3. oktobrī Ziemeļvalstu dienu ietvaros Jelgavā ieradīsies Ziemeļvalstu delegācija, kuras sastāvā būs Dānijas vēstnieks Flemings Stenders, Norvēģijas vēstnieks Kristians Ēdegors, Somijas vēstniece Rīta Korpivāra, Zviedrijas vēstniece Annika Jagandere un Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā direktors Stēfans Ēriksons. Viesi tiksies ar Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu un pašvaldības pārstāvjiem, lai pārrunātu savstarpējo kontaktu pilnveidošanu un reģionālās sadarbības veicināšanu. Pēc oficiālās vizītes Ziemeļvalstu delegācija dosies nelielā ekskursijā iepazīt Jelgavas pilsētu, tiksies ar skolēniem Jelgavas Valsts ģimnāzijā, lai pārrunātu aktuālos sociāli politiskos jautājumus, kā arī apmeklēs Ziemeļvalstu dienām veltītos seminārus un pasākumus.

Bet jelgavniekus Zviedrijas vēstniecība 3. oktobrī pulksten 16 Jelgavas Mākslas skolā aicina uz darbnīcu «Aci pret aci ar klimatu», kuru vadīs māksliniece Diāna Dimza-Dimme, kā arī pulksten 17 Jelgavas pils Aulas foajē tiks atklāta Ziemeļvalstu arhitektūras izstāde «Ziemeļu ID» un «Ziemeļu pilsētas kvartāls». Bet dienas izskaņā, pulksten 18 iedzīvotāji gaidīti uz Kopenhāgenas Koncertkora koncertu Jelgavas Svētās Annas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, ko vadīs kordiriģents Stēns Lindholms. Programmā izskanēs dāņu, norvēģu, zviedru, islandiešu un pasaules kora mūzika. Koncertu organizē Dānijas Kultūras institūts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.

Ziemeļvalstu dienu programmā Jelgavā ir iekļauti arī trīs semināri. 2. oktobrī Jelgavas pilsētas bibliotēkā UNESCO LNK sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību un Latvijas Nacionālo bibliotēku organizē reģionālo semināru «Bibliotēku un sabiedrības ilgtspējīga attīstība: mēs paši veidojam šo pasauli». 3. oktobrī no pulksten 15 līdz 17 Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā notiks seminārs par Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmām. Vienlaikus Jelgavas pilī, 182. auditorijā, norisināsies seminārs «Biomasa. Enerģētika. Transports».

Ziemeļvalstu dienu ietvaros interesentiem Jelgavā apskatāmas arī vairākas izstādes:

  •  līdz 20. oktobrim – izstāde «Aci pret aci ar klimatu» (Jelgavas Mākslas skolā),
  •  līdz 18. oktobrim – Sandras Eglītes fotogrāfiju izstāde «Svalbard. Pusnakts saules zeme» (LLU Fundamentālās bibliotēkas lasītavā (Jelgavas pils 254. telpā),
  •  līdz 20. oktobrim – izstāde «Biosfēras modeļi» (LLU Vides un būvzinātņu fakultātē),
  •  līdz 13. oktobrim – Dāvida Holmerta fotoizstāde «Pāri Baltijas jūrai: 1944 – 1945» (Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā),
  •  no 1. līdz 31. oktobrim – izstāde «Kopenhāgenas risinājumi» (Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā),
  •  no 1. līdz 31. oktobrim – izstāde «Mūsdienu plakāti no Somijas – nākotnes vērtības» (Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā),
  •  no 1. līdz 31. oktobrim – izstāde «Somijas animācijai – 100» (Jelgavas pilsētas bibliotēkā),
  •  no 1. līdz 31. oktobrim – ceļojošā izstāde bērniem «Muminu ģimene no Somijas» (Jelgavas pilsētas bibliotēkā),
  •  no 1. līdz 31. oktobrim – izstāde par riteņbraukšanu Dānijā «Labā pilsēta» (Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī),
  •  no 3. oktobra līdz 3. novembrim – fotoizstāde «Tētis Zviedrijā. Tētis Latvijā» (Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā).

Jāpiebilst, ka Ziemeļvalstu dienas rīko Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Ziemeļvalstu vēstniecības Latvijā un Dānijas Kultūras institūts ciešā sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldību, LLU un citiem partneriem, lai stiprinātu reģionālo sadarbību, veicinātu regulāru un koordinētu dialogu un rastu iespēju dalīties ar Ziemeļvalstu labās prakses piemēriem.

Iepriekšējos gados Ziemeļvalstu dienas ir notikušas Daugavpilī, Liepājā un Valmierā.

Foto: safon.org

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti