Meklēšanas forma

Apmācies 1 °C Lēns vējš, 5 m/s no DA
Ceturdiena, 2019. gada 12. DecembrisVārda dienu svin: Otīlija, Iveta

Jelgava – viena no ģimenei draudzīgākajām pašvaldībām

Jana Bahmane
Šodien Rīgas Motormuzejā apbalvoti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizētā konkursa «Ģimenei draudzīga pašvaldība» laureāti. Konkursa finālistu vidū republikas nozīmes pilsētu grupā bija arī Jelgava, bet par laureātu šajā kategorijā kļuva Daugavpils. Savukārt no visām pašvaldību grupām visaugstāko komisijas novērtējumu saņēma Ozolnieku novads, kļūstot par titula «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2017» ieguvēju.

«Paldies visām pašvaldībām, kas piedalījās konkursā. Šis projekts parādīja, cik lielu darbu jūs ikdienā darāt. Konkursā bija gan pamata, gan arī īpašas nominācijas, atspoguļojot, ar ko pašvaldības izceļas Latvijas un Eiropas mērogā,» uzrunājot pašvaldību pārstāvjus, sacīja konkursa «Ģimenei draudzīga pašvaldība» vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs VARAM Reģionālās politikas departamenta direktors Raivis Bremšmits.

Par ģimenei draudzīgākās pašvaldības titulu cīnījās 55 pašvaldības, kas tika vērtētas trīs grupās – republikas nozīmes pilsētas, reģionālas nozīmes attīstības centri un novadu pašvaldības. Vērtēšana notika vairākās kārtās – nosakot konkursa laureātus, žūrijas komisija vērtēja pašvaldību iesniegto informāciju par ģimenēm sniegtajiem pakalpojumiem, iedzīvotāju balsojuma rezultātus, kā arī žūrija klātienē apmeklēja deviņas pašvaldības – konkursa finālistes.

Konkursa organizators VARAM, izvērtējot Jelgavu, atzina, ka pašvaldības sniegtais atbalsts bērnu piedzimšanas pabalstiem pašvaldības budžetā ievērojami pārsniedz citu konkursa dalībnieku rezultātus šajā kritērijā. Tāpat novērtēts arī Jelgavas sniegtais atbalsts skolēnu autobusu nodrošināšanai. Konkursa pirmajā kārtā, kurā vērtēja pašvaldību budžeta izdevumu apmēru, ko tās atvēl pakalpojumiem ģimenēm, Jelgava ieņēma otro vietu savā grupā administratīvo datu – tostarp veselība, materiālais atbalsts un sabiedriskais transports, izglītība, pasākumi, infrastruktūra – vērtējumā. Jelgavas pilsētas pašvaldība uzrādīja augstus rezultātus arī dzimstības datu novērtējumā, ierindojoties pirmajā vietā savā grupā – Jelgavā 2016. gadā reģistrēti 12,88 jaundzimušie uz 1000 iedzīvotājiem.

«Vārds «paldies» nekad nevar būt pateikts par daudz. Paldies pašvaldībām un to vadītājiem, ka darāt savu darbu no sirds. Ja cilvēks izvēlas dzīvot konkrētajā pašvaldībā, tas ir arī pilsētas vadības nopelns. Mūsu kopējais uzdevums – valstij, sadarbojoties ar pašvaldībām, nodrošināt apstākļus, lai cilvēki justos labi ikvienā pašvaldībā. Šis nav tikai konkurss – tas ir veids, kā mēs varam parādīt, kas katrai pašvaldībai ir labs, un ko varētu noteikt par standartu, kas būtu jānodrošina visām pašvaldībām,» vērtē VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts.

Savukārt žūrijas komisijas loceklis biedrības «Nākotnes fonds» pārstāvis Mārtiņš Vanags papildināja, ka noteikt labāko pašvaldību nebija viegli, jo katrā bija kas īpašs. «Nākamgad mēs svinēsim Latvijas simtgadi, bet daudz svarīgāk ir domāt par to, lai Latvijā būtu tie, kas svinēs Latvijas 150. jubileju. Paldies, ka cenšaties to veicināt ne vien vārdos, bet arī darbos,» tā M.Vanags.

Jelgava un citas konkursa finālistes saņēma mobilo sakaru operatora «Amigo» balvu – «Amigo» vēstnieku lekciju skolēniem par atbildīgu tehnoloģiju lietošanu.

Reģionālas nozīmes attīstības centru novadu pašvaldību grupā par laureātu kļuva Siguldas novada pašvaldība, bet pārējo 89 novadu pašvaldību grupā pirmo vietu izcīnīja Olaines novada pašvaldība. Visu trīs kategoriju laureāti saņēma naudas balvu 10 000 eiro apmērā, bet titula «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2017» ieguvēja – Ozolnieku novada pašvaldība – 20 000 eiro. Papildus konkursa komisija izcēla arī citu pašvaldību veikumu dažādās jomās.

Jāatgādina, ka konkurss šogad notika pirmo reizi, un tā mērķis bija noteikt pašvaldības, kas nodrošina lielāko atbalstu un daudzveidīgos un pieejamākos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem.

Foto: vietagimenei.lv

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti