Meklēšanas forma

Lietus 20 °C Viegls vējš, 2.3 m/s no DR
Svētdiena, 2019. gada 21. JūlijsVārda dienu svin: Meldra, Meldris, Melisa

Jelgavā notiek intensīva ietvju tīrīšana

Anastasija Miteniece
Šodien, iestājoties atkusnim, pilsētā notiek intensīva ietvju tīrīšana – no rīta ietves tika nokaisītas ar sāls un smilts maisījumu, bet šobrīd turpinās to attīrīšana no ledus kārtas. Vienlaikus Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija (JPPP) atgādina – lielākā daļa ietvju pilsētā ir iedzīvotāju īpašumam piegulošā teritorija, par kuru tīrīšanu un kaisīšanu ir atbildīgi paši īpašnieki.

«Šoziem saskaramies ar ļoti mainīgiem laikapstākļiem, kas uzliek zināmu slogu ietvju un ceļu apsaimniekošanai ikdienā – gan pašvaldībai, gan arī iedzīvotājiem –, tādēļ sekojam līdzi prognozēm, lai efektīvi plānotu savu darbu. Šodien izmantojām atkusni, lai ietves attīrītu no ledus kārtas,» skaidro pilsētas pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» vadītājs Māris Mielavs, papildinot: laika prognoze liecina, ka vakara stundās atkal iestāsies sals un pēc nokrišņiem uz ietvēm atkal izveidosies ledus kārta, tādēļ šovakar pēc ietvju tīrīšanas tās paredzēts vēlreiz nokaisīt.

Jelgavas pilsētas ielu uzturēšanu nodrošina SIA «Kulk», kurš izvēlēts iepirkuma rezultātā. «Šobrīd ietvju tīrīšanu un kaisīšanu mehanizēti veic sešas mazās traktortehnikas vienības, bet papildus strādā 53 sētnieki,» norāda SIA «Kulk» ražošanas direktore Diāna Agule. Viņa uzsver, ka ziemas sezonā darbs notiek 24 stundas diennaktī – gan uzraugot situāciju pilsētā, gan arī tīrot noteiktās pašvaldības pārziņā esošās teritorijas, kas lielākoties ir galveno ielu ietves, pilsētas parki, skvēri, kā arī teritorijas pie pilsētas izglītības iestādēm.

Par pārējo pilsētas ietvju tīrīšanu atbildīgi ir īpašnieki, kuru īpašuma piegulošajā teritorijā ietve atrodas. «Saņemam iedzīvotāju sūdzības par to, ka ietves daudzās pilsētas ielās ir kritiskā stāvoklī, un vairums no tām nav pašvaldības pārziņā. Cilvēkiem jāsaprot, ka saskaņā ar pilsētas saistošajiem noteikumiem ietvju attīrīšana no sniega un kaisīšana ar pretslīdes materiāliem ir konkrētās teritorijas īpašnieku pienākums – ir cilvēki, kuri to ievēro, bet ir, kas šos noteikumus ignorē,» skaidro Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Reksce. Viņa stāsta, ka šogad preventīvas pārrunas par ietvju netīrīšanu ar teritoriju īpašniekiem un apsaimniekotājiem veiktas jau 22 reizes, bet divos gadījumos par ilgstošu ietvju netīrīšanu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.  

Vērtējot situāciju pie daudzdzīvokļu namiem, namu apsaimniekotāji «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP) un «Nebruk Jelgava» atzīst – tā ir apmierinoša. «Mūsu pārziņā Jelgavā ir 420 nami un ikdienā tiem piegulošo teritoriju uzkopšanu veic 130 sētnieki. Parasti darbi rit pēc plāna, bet, ja intensīvi snieg visas dienas garumā, nepieciešams vairāk laika, lai ietves notīrītu,» uzsver JNĪP Ēku ekspluatācijas daļas vadītāja Jeļena Baranovska. Savukārt «Nebruk Jelgava» valdes locekle Mirdza Buka papildina, ka šoziem svarīgākais ir darba plānošana pa dienām un dažkārt – pa stundām. «Mūsu pārziņā šobrīd ir 54 nami, kuru apsaimniekošanā iesaistīti 16 sētnieki. Būtiskākais šobrīd ir sekot līdzi laika prognozēm un laicīgi būt gataviem darbam,» tā M.Buka. Vienlaikus abi apsaimniekotāji apstiprina, ka viņu apsaimniekošanā ir arī tādi nami, kuru dzīvokļu īpašnieki ir atteikušies no sētnieka pakalpojuma – šajā gadījumā katrā no namiem ir noteikts atbildīgais par uzkopšanu. Ja ir sūdzības par netīrītām ietvēm, JPPP vēršas pie šīm atbildīgajām personām.

Jāpiebilst, ka īpašniekam – juridiskai vai fiziskai personai, kuras īpašumā, lietošanā vai apsaimniekošanā atrodas īpašums – jānodrošina piegulošajā teritorijā esošo ietvju tīrīšana līdz pulksten 7.30. Savukārt daudzstāvu namu pagalmu piebraucamie ceļi un gājēju celiņi jānotīra līdz pulksten 9. Bet dienas laikā sasnigušais sniegs no piegulošajā teritorijā esošās ietves, daudzstāvu namu pagalmu piebraucamajiem ceļiem, ietvēm un gājēju celiņiem jānotīra līdz pulksten 22. Par šo noteikumu pārkāpšanu tiek izteikts brīdinājums vai piemērots naudas sods – fiziskām personām līdz 350 eiro, juridiskām personām līdz 1400 eiro.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja ... attēls

Laikam ilgi bija jāmeklē, lai nobildētu sētnieku. Es vakar no rīta nevienu neredzēju. 2 protokoli- būtu smieklīgi, ja nebūtu skumji. Nevienā citā pilsētā ielas nav tik briesmīgas kā Jelgavā.

Pievienot komentāru