Meklēšanas forma

Apmācies 14 °C Viegls vējš, 2.4 m/s no D
Piektdiena, 2019. gada 18. OktobrisVārda dienu svin: Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends, Lūkass

Jelgavā notiek ikgadējā mediķu konference

Anastasija Miteniece
Šodien Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā notiek Jelgavas poliklīnikas rīkota konference mediķiem. «Pērnā gada oktobrī uzsākām pilotprojektu «Jelgavas poliklīnikas akadēmija». Tad vēl nezinājām, vai šī projekta pasākumi mediķiem būs saistoši, vai būs atsaucība. Šobrīd redzam, ka projekts ir veiksmīgs – pasākumos aizpildām zāles, pie mums brauc ievērojami speciālisti. Prieks, ka arī šodien pulcējaties, lai uzzinātu par jaunajām tehnoloģijām medicīnā,» vēlot mediķiem interesantu un informācijas bagātu dienu, atklājot konferenci, teica Jelgavas poliklīnikas valdes locekle Kintija Barloti.

Uz Jelgavas poliklīnikas akadēmijas pirmo mācību gada noslēguma pasākumu – gada konferenci «Jaunās tehnoloģijas medicīnā» – ieradās ap 150 mediķu no Jelgavas un citām pašvaldībām. Apmeklētāju starpā bija dažādi speciālisti, ģimenes ārsti, ārstu palīgi. Daudziem šis bija kārtējais Jelgavas poliklīnikas akadēmijas izglītojošais pasākums, bet bija mediķi, kuri Jelgavas poliklīnikas organizētajā pasākumā piedalās pirmoreiz.

«Es strādāju Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā jau 53 gadus un visu šo laiku izmantoju katru iespēju papildināt savas zināšanas. Agrāk, kad izbraucu uz izsaukumiem, man kā ārsta palīgam patiešām bija jābūt ļoti plašām zināšanām, jo nekad nezini, ar ko saskarsies. Bet šobrīd esmu dispečere, un arī šajā darbā man ir jāsaprot, kas noticis un attiecīgi kāda brigāde jāizsauc,» stāsta mediķe Inta. Viņa papildina, ka tēma par jaunajām tehnoloģijām medicīnā viņai šķiet interesanta, jo tās strauji ienāk ikdienā. «Dienesta mašīnas, kuras dodas uz izsaukumiem, aprīkotas ar aparatūru, kas ļauj videorežīmā konsultēties ar ārstiem, nosūtīt viņiem kardiogrammu. Protams, ir interesanti uzzināt, kas vēl drīzumā ienāks mūsu ikdienā,» tā viņa.

Savukārt radiologa asistente Ziedone stāsta, ka apmeklē Jelgavas poliklīnikas organizēto pasākumu pirmo reizi – par to uzzinājusi no savas kolēģes, kura strādā Jelgavas poliklīnikā. «Dzirdēju daudz labu atsauksmju par semināriem poliklīnikā un nolēmu piedalīties. Manā profesijā jaunās tehnoloģijas ir ļoti būtiskas. Turklāt man jākrāj arī kredītpunkti resertifikācijai. Regulāri braucu uz Rīgu, bet šodien ir iespēja satikt izcilus Rīgas speciālistus tepat Jelgavā,» vērtē mediķe. Gandarīti ar iespēju izglītoties ir arī daudzi Jelgavas poliklīnikas ārsti un ārstu palīgi. «Mana specializācija ir onkoloģija un uroloģija – esmu ārsta palīdze. Tomēr man interesē arī citi temati. Nevar jau pieļaut situāciju, ka atnāk pacients, bet tu nevari atbildēt uz viņa jautājumu, jo tas ir «ārpus tava zināšanu lauka»,» spriež mediķe Fanija, uzsverot, ka ļoti novērtē iespēju regulāri izglītoties bezmaksas pasākumos.

Pasākuma ieskaņā mediķiem paldies vārdus un labus vēlējumus teica arī Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, atgādinot, ka jaunākajām tehnoloģijām nav vērtības bez medicīnas darbinieka speciālista, kurš tās izmanto.

Jāpiebilst, ka ikgadējās medicīnas konferences Jelgavā notika arī iepriekš, savukārt šogad pasākums organizēts projekta «Jelgavas poliklīnikas akadēmija» gaitā.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti