Meklēšanas forma

Lietus 3 °C Lēns vējš, 5 m/s no D-DR
Otrdiena, 2019. gada 10. DecembrisVārda dienu svin: Guna, Judīte

Jau tapušas pirmās piena paku laivu skices

Jana Bahmane
Pašā vasaras izskaņā, 31. augustā, Driksas ūdeņus iešūpos 17. «Baltais» Piena paku laivu regate. Kaut arī pieteikšanās regatei vēl rit līdz 25. augustam, aktīvākās komandas jau sākušas domāt par plostu tehnisko un vizuālo risinājumu.

«Mans kolēģis vairākkārt piedalījies Piena paku laivu regatē, un viņa piemērs šogad pamudināja tai pieteikties arī mani – turklāt 31. augusts ir mana dēla dzimšanas diena, tādēļ motivācija ir dubulta. Plostu, ko veidosim kopā ar ģimeni un draugiem, veltīsim savam divgadīgajam dēlam, tādēļ tas būs kāda viņam nozīmīga tēla veidolā. Tehniskas lietas man nav svešas – jau tapuši rasējumi un pat laivas makets. Mums ir plāns pārsteigt regates skatītājus ne vien ar vizuālo risinājumu, bet arī attīstīt labu ātrumu,» stāsta ģimenes komandas kapteinis Māris Finks. Viņš norāda, ka laiva taps mājas pagalmā un jau ir sarunāts transports, kas to aizgādās līdz regates sākumpunktam.

Pirmo reizi regatē šogad piedalīsies arī SIA «Autoskola» kolektīvs, piena paku laivas vizuālajā noformējumā cenšoties ieskicēt savas nozares tematiku. «Mūsu kolektīvā ir daudz jauniešu, un dalība regatē ir viņu iniciatīva. Šogad pirmo reizi piedalījāmies arī Pilsētas svētku gājienā – šādi pasākumi ne vien sniedz iespēju parādīt sevi, savu uzņēmumu, bet arī ļoti saliedē kolektīvu. Arī, gatavojoties regatei, esam vienoti – lēmumus pieņemam, kopīgi vienojoties,» stāsta SIA «Autoskola» pārstāve Agita Lāce. Tāpat savu piena paku laivu būvēs Jelgavā bāzētais interneta tiešsaišu nodrošinātājs «SportsTV.lv», «Chocolette Confectionary» šokolādes rūpnīca un citi draugu un uzņēmumu kolektīvi. «Mūsu kompānija šajā brīnišķīgajā pilsētai un jelgavniekiem nozīmīgajā pasākumā piedalīsies jau otro gadu. Idejas par laivu mums ir daudz un dažādas, bet tās lai paliek patīkams pārsteigums. Nākat uz regati!» aicina «Chocolette Confectionary» kolektīvs.

Jāatgādina, ka katrai komandai organizatori nodrošinās ap 2000 tukšu viena litra piena paku, kas tiks rezervētas pieteikumu saņemšanas kārtībā. Viena aizlīmēta, tukša litra piena paka uz ūdens notur apmēram 700–900 gramu smagumu – tas jāņem vērā, aprēķinot laivai nepieciešamo paku skaitu. Sacensībās drīkst piedalīties tikai peldošie transportlīdzekļi – laivas, plosti, kuģi –, kuru peldspēju nodrošina kartona piena pakas. Par laivas klāju drīkst izmantot arī, piemēram, finieri, preskartonu, bet nav atļauta putuplasta un putu izmantošana laivu peldspējas nodrošināšanā.

Žūrija galvenokārt vērtēs regates dalībnieku radošumu un atraktivitāti. Labāko laivu autori tiks apbalvoti nominācijās «Oriģinālākā laiva», «Inovatīvākā laiva», «Treknākais piena plosts», «Visatraktīvākā komanda», «Pilnīgs sviests», «Stilīgākā apkalpe», «Ātrākā laiva», kā arī tiks pasniegta žūrijas speciālbalva. Stundu pirms brauciena tiks pārbaudīta laivas atbilstība prasībām, un šajā laikā komandām būs iespēja sniegt minūti garu prezentāciju, priekšnesumu par sevi.

Pieteikuma anketa pieejama vietnē festivali.jelgava.lv. Pieteikties regatei, aizpildot elektronisko anketu, var līdz 25. augustam, bet 27. augustā Jelgavas kultūras namā notiks sapulce komandu kapteiņiem. Laivu braucieni Driksā 31. augustā sāksies pulksten 16, bet laureātu apbalvošana plānota pulksten 20.

Pasākumu organizē pašvaldības iestāde «Kultūra» sadarbībā ar AS «Tukuma piens».

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Švimpāzijs attēls

Kā teicis jelgavnieks, punduris bāliņš - kaut kā pie dirsas

Pievienot komentāru

Saistītie raksti