Meklēšanas forma

Neliels lietus 4 °C Mērens vējš, 5.6 m/s no D
Svētdiena, 2019. gada 8. DecembrisVārda dienu svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis

JAP atgādina par kārtību, ja autobusā nedarbojas bankas kartes

Anastasija Miteniece
Janvāra izskaņā pilsētas maršruta autobusos banku sistēmas tehniskās kļūmes dēļ īslaicīgi par autobusa biļeti nebija iespējams samaksāt ar bankas karti. Portāls www.jelgavasvestnesis.lv atgādina par kārtību, kādā notiek pakalpojuma apmaksa, ja termināls nedarbojas.

«Gadījumā, ja pilsētas autobusa reisā kāda iemesla dēļ notikusi kļūme un nevar norēķināties bezskaidrā naudā – ar bankas karti –, pasažierim ir iespēja nopirkt biļeti par skaidru naudu. Biļetes cena ir 0,85 eiro,» skaidro SIA «Jelgavas autobusu parks» (JAP) pārstāvis Gatis Dūmiņš. Viņš norāda, ka sarežģījumi ar bezskaidras naudas norēķiniem notiek vidēji reizi divos trīs mēnešos un to iemesls pārsvarā ir tehniskas kļūmes konkrētas bankas sistēmā, kuras pārvadātājs nevar nedz paredzēt, nedz novērst. Piemēram, pēdējoreiz šāda situācija reģistrēta 25. janvārī. Jāpiebilst, ka e-kartēm šādas kļūmes visbiežāk nav raksturīgas, jo tās ir atsevišķas sistēmas ar citu darbības principu, savukārt Jelgavas pilsētas iedzīvotāja kartes kļūmes gadījumā spēkā ir jau minētie noteikumi – pasažierim ir iespēja nopirkt biļeti skaidrā naudā par 0,85 eiro.

Jāuzsver, ka samazinātā cena 0,85 eiro apmērā skaidrā naudā tiek noteikta tikai gadījumos, kad nestrādā konkrētā karšu sistēma, nevis kad konkrētam cilvēkam ir bojāta karte vai tai beidzies derīguma termiņš. Ja problēma ir nevis sistēmā, bet konkrētam pasažierim, tad viņam skaidrā naudā jāmaksā pilna biļetes cena 1,50 eiro apmērā. Jāpiebilst: lai izvērtētu norēķinu kļūmes būtību, neskaidrību gadījumā autobusa šoferis sazinās ar atbildīgajām personām, bet nereti par tehniskajām kļūmēm sistēmā autobusu vadītājus laicīgi brīdina JAP dispečeri. Būtiski uzsvērt, ka saskaņā ar noteikumiem bērni līdz 15 gadu vecumam bez maksas tiek aizvesti līdz galamērķim jebkurā gadījumā.

Braukšanas maksa Jelgavas pilsētas nozīmes sabiedriskajā transportā no 2017. gada 1. oktobra ir 1,50 eiro par vienu brauciena biļeti, norēķinoties skaidrā naudā, un 0,85 eiro par braucienu, norēķinoties bezskaidrā naudā, Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karti vai jebkuras bankas izsniegtu «VISA» vai «MasterCard» norēķinu karti.

Jāpiebilst, ka 2018. gadā Jelgavas pilsētā tika pārvadāti 2,9 miljoni pasažieru. Bezmaksas pārvadāto pasažieru skaits (invalīdi un pirmsskolas vecuma bērni) ir 18,9 procenti, ar skaidru naudu norēķinās 8,4 procenti klientu, ar bezskaidru naudu – 53,9 procenti, bet abonementa biļetes izmanto ap 18,7 procentiem pasažieru. Jāpiebilst, ka, skatoties piecu gadu griezumā no 2013. gada, skaidras naudas norēķini ir krasi sarukuši – no kādreizējiem 58,9 procentiem.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti