Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 11 °C Vēja vēsma, 1 m/s no D
Otrdiena, 2019. gada 24. SeptembrisVārda dienu svin: Agris, Agrita

Jānim Čakstem sestdien – 160

Jana Bahmane
Godinot Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes 160. jubileju, 14. septembrī Jelgavā notiks vairāki šim notikumam veltīti pasākumi.

Pulksten 10 pie J.Čakstes pieminekļa pulcēs svinīgais piemiņas brīdis un ziedu nolikšana, pēc kuras interesenti aicināti doties uz Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju, kur notiks vēstures zinātņu doktora Jāņa Šiliņa priekšlasījums «Starp Rīgu un Parīzi: Jāņa Čakstes politiskā darbība 1918. gada novembrī–1919. gada jūlijā». «Šoreiz vēlamies akcentēt Jāņa Čakstes darbību ārlietās. Muzejā varēs apskatīt arī nelielu izstādi – tajā būs eksponēti daži dokumenti, kas saistīti ar Čakstes ārlietu darbību, kā arī Jāņa Čakstes kundzes Justīnes Čakstes tautastērps, ko papildinās citi Zemgales tautastērpi un cimdi,» stāsta muzeja direktores vietniece Marija Kaupere.

J.Čakstes jubilejas dienā, 14. septembrī, Jelgavā vizītē ieradīsies Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Savukārt Miezītes bibliotēka jau rīt, 13. septembrī, pulksten 15 aicina uz izstādes «Brīves griba» atklāšanu. «Esam eksponējuši fotogrāfijas no Jāņa Čakstes memoriālā muzeja «Auči», kurās iemūžināta Jāņa Čakstes politiskā karjera un ģimene. Tāpat izstādi papildina periodika un grāmatas no mūsu krājuma. Šogad apgāds «Jumava» pārizdod 1928. gadā publicēto Čakstes piemiņas rakstu krājumu, un pie mums būs apskatāms gan šīs grāmatas pirmizdevums, gan jaunais izdevums,» norāda Miezītes bibliotēkas vadītāja Jolanta Treigute. Izstāde bibliotēkā būs apskatāma līdz 19. septembrim.

J.Čakste dzimis 1859. gada 14. septembrī. Latvijas prezidenta amatu viņš ieņēma no 1922. gada līdz pat mūža beigām 1927. gadā.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti