Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 9 °C Lēns vējš, 4.8 m/s no R
Otrdiena, 2019. gada 17. SeptembrisVārda dienu svin: Vera, Vaira, Vairis

Izskan «Pareizticīgo Ziemassvētki»

Jana Bahmane
«Man ir liels prieks jūs visus redzēt kopā, un novēlu jums nevienā cilvēkā nemeklēt ienaidnieku, jo mēs visi esam Dieva bērni. Ziemassvētki ir miera svētki, un gribētos, lai miers un saticība pasaulē valdītu ne vien šajā laikā, bet visu gadu,» šodien, uzrunājot klātesošos koncertā «Pareizticīgo Ziemassvētki» Jelgavas kultūras namā, sacīja Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs.

Metropolīts klātesošajiem vēlēja darīt labus darbus, jo bez tiem ticība ir nedzīva. Savukārt Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, atklājot koncertu, vēlēja, lai mūsu visu vidū valda savstarpējā saprašanās, uzticēšanās un atbalsts.

«Mēs uz šo pasākumu cenšamies nākt katru gadu, pulcējot visus radus, kas dzīvo Jelgavā – tas pagarina svētku sajūtu. Ziemassvētkus svinam ģimenes lokā, bet šodien varam būt kopā ar citiem – šeit ir daudz mūsu paziņu,» savās izjūtās dalās koncerta apmeklētāja Kristīne. Viņa atklāj, ka Ziemassvētkos kopā ar ģimeni dodas uz baznīcu un ietur kopīgas svētku pusdienas – tie, viņasprāt, ir ģimeniski svētki, tādēļ labi, ka koncerts norisinās nedēļu vēlāk. «Arī šodien ir svētki – Vecais Jaunais gads, un mēs svētku sajūtu varam dalīt ar citiem,» tā Kristīne.

Arī paziņas un kaimiņienes Ņina un Jeļena pareizticīgo Ziemassvētkiem veltīto koncertu apmeklē katru gadu un atklāj, ka vēlētos vēl vairāk šādu pasākumu. «Mēs abas esam no Baltkrievijas, bet visu mūžu esam nodzīvojušas Latvijā. Ir patīkami, ka pilsētā notiek šādi pasākumi, un uzskatām, ka Ziemassvētki mums visiem būtu jāsvin kopā. To, kurā datumā, lai lemj baznīca, bet Latvijā ir daudz jauktu ģimeņu – viens vecāks ir katolis, otrs – pareizticīgais, tādēļ būtu labi, ja mēs visi varētu vienoties kopīgos svētkos. Galvenais ir kopības sajūta,» savās pārdomās dalās jelgavnieces.

Pasākumā muzicēja Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrāles koris, Jelgavas 2. pamatskolas bērnu un jauniešu koris «Zvonņica», Jelgavas 5. vidusskolas bērnu deju kolektīvs «Ija», Ozolnieku tautas nama vokālais ansamblis «Procesā», Rīgas Skolēnu pils koris «Accolada», Madara Fogelmane, Andris Bumbieris, Endijs Rožkalns, Meilina Čena, Sofija Gridjuško un Jeļena Kravčenko.

Koncertu organizēja Sabiedrības integrācijas pārvalde un biedrība «Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija». Arī šogad visi koncerta ieņēmumi tiks ziedoti labdarībai.

Foto: pašvaldība

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti