Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 0 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no ZR
Otrdiena, 2019. gada 10. DecembrisVārda dienu svin: Guna, Judīte

Izsit pieturvietas stiklu

Anastasija Miteniece
8. maijā Rūpniecības ielā bojāta autobusu pieturvieta ar nojumi – tai izsists reklāmas stenda stikls, informē Valsts policija.

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» Apsaimniekošanas nodaļas ielu ekspluatācijas inženieris Edgars Rubenis norāda, ka pieturas stikls tiks pasūtīts un nomainīts tuvākajā laikā. Šāda stikla nomaiņa «Pilsētsaimniecībai» izmaksās ap 115 eiro. Gadījumā, ja vainīgais tiks noķerts, viņam šie zaudējumi būs jāsedz.  

E.Rubenis skaidro, ka gadījumos, kad tiek izsists pieturvietas stikls, iestāde vēršas ar iesniegumu Valsts policijā, bet šo gadījumu izmeklēšana var ilgt gadiem. «Ir gadījumi, kad stikls nolietojas – parādās plaisas vai lūzumi, – un tos nepieciešams nomainīt. Bet gadījumos, kad stikls tiek izdauzīts, tas uzreiz ir skaidri redzams – lauskas ir visapkārt,» tā viņš, uzsverot, ka bieži vien šādi gadījumi tiek konstatēti pēc dažādu lielāku pasākumu norises pilsētā. Piemēram, pērn Jelgavā pieturvietu stikli izsisti 12 reizes. Savukārt to atjaunošanai no iestādes budžeta iztērēti 1500 eiro, ieskaitot PVN. Tāpat katru reizi ir jāizmanto arī sētnieka pakalpojumi stiklu savākšanai.

Valsts policijas pārstāve Ieva Sietniece norāda, ka šādu gadījumu izmeklēšanu apgrūtina dažādi faktori. Piemēram, likumpārkāpums noticis ārpus kameru redzeslauka, un tam nav bijuši liecinieki. Tāpat ir gadījumi, kad ir aizdomas, tomēr nav pietiekamu pierādījumu, lai personu sauktu pie atbildības. «Tāpēc aicinām iedzīvotājus palīdzēt likumsargiem. Gan gadījumā, ja pieturā manītas aizdomīgas personas, gan ja cilvēks kļuvis par liecinieku likumpārkāpumam – tas ir jānobildē vai jānofilmē un operatīvi jāziņo policijas dežūrdaļai pa tālruni 63004200 vai 63004202. Tas likumsargiem ļautu operatīvi aizturēt vainīgo un rezultātā arī piedzīt visus pašvaldības īpašumam nodarītos zaudējumus,» tā I.Sietniece.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti