Meklēšanas forma

Apmācies 14 °C Viegls vējš, 2.4 m/s no D
Piektdiena, 2019. gada 18. OktobrisVārda dienu svin: Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends, Lūkass

Īrniekam mājā ļauj iekļūt tikai Pašvaldības policijas klātbūtnē

Jelgavnieks Oskars Špers vērsies ar iesniegumu Valsts policijā, ka dzīvoklim Meiju ceļā 22-1, kurā viņš mitinās, ir demontēti logi, ko ēkas īpašnieks ir izdarījis bez iemītnieka ziņas. Notikuma vietā noskaidrojās, ka jelgavnieks ar ģimeni jau vairākas nedēļas dzīvo, cīnoties ar mājas īpašnieka SIA «Mateks» patvaļu, un mājā viņam atļauj iekļūt tikai Pašvaldības policijas klātbūtnē.

Ligita Lapiņa

Jelgavnieks Oskars Špers vērsies ar iesniegumu Valsts policijā, ka dzīvoklim Meiju ceļā 22-1, kurā viņš mitinās, ir demontēti logi, ko ēkas īpašnieks ir izdarījis bez iemītnieka ziņas. Notikuma vietā noskaidrojās, ka jelgavnieks ar ģimeni jau vairākas nedēļas dzīvo, cīnoties ar mājas īpašnieka SIA «Mateks» patvaļu, un mājā viņam atļauj iekļūt tikai Pašvaldības policijas klātbūtnē.

Reaģējot uz Valsts policijas informāciju, ka ēkā Meiju ceļā 22-1 bez ēkas apakšīrnieka ziņas tikuši izņemti logi, portāls www.jelgavasvestnesis.lv devās uz notikuma vietu, lai noskaidrotu notikušā apstākļus. Mājas iedzīvotājs Oskars Špers, kurš arī pašlaik šajā dzīvesvietā ir deklarējies, atklāj, ka dzīvo kriminālfilmu sižetu cienīgu dzīvi – dzīvesvietā nepārtraukti uzturas apsardzes firmas darbinieki, kuri nelaiž mājoklī ne viņa draugus, ne citus ciemiņus, bet, lai mājā iekļūtu pats, O.Špers jau vairākkārt saucis Pašvaldības policijas patruļu.

Jelgavnieks uzrāda apakšīres līgumu, kas dod tiesības viņam uzturēties mājoklī līdz 2015.gada 1.augustam – ēkas toreizējais īpašnieks Aldis Masteiko 2008.gadā dzīvokli izīrējis savai sievai Ijai Masteiko, kas savukārt to izīrējusi tālāk – O.Šperam, tāpēc viņš ir uzskatāms par apakšīrnieku. Iepriekšējais īpašnieks kredītsaistību dēļ tiesības uz īpašumu zaudējis, un īpašuma pārņēmusi SIA «Mateks» (iepriekš «Mateks Credit»).

«Viņi mūs terorizē. Atbrauca cilvēki, piedraudēja un lika izvākties. Kad neizvācāmies, mājā ievācās apsargi. Vispirms nelaida iekšā ciemiņus, tagad jau arī mani pašu negrib laist,» sašutis ir O.Špers. Lai iekļūtu mājā, viņam jālūdz Pašvaldības policijas palīdzība.

Metodes, ar kurām ēkas īpašnieks SIA «Mateks» apakšīrnieku cenšas izlikt, ir vardarbīgas – ēkā dežūrē apsardze, bet nu sākts arī demontēt ēkas logus un durvis. Arī Jelgavas Pašvaldības policijai minētā ēka ir zināms objekts jau ilgāku laiku. Pašvaldības policija skaidro, ka Meiju ceļā notiek konfliktsituācija starp firmu, kas pamatojoties uz tiesas nolēmumu ir pārņēmusi konkrēto īpašumu, un īrnieku, kuram ir spēkā esošs īres līgums. «Ja dzīvojamā māja vai dzīvoklis pāriet citas juridiskās vai fiziskās personas īpašumā, jaunajam īpašniekam ir saistoši iepriekšējā īpašnieka noslēgtie dzīvojamās telpas īres līgumi,» likumu skaidro Jelgavas Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Aiva Saulīte, piebilstot, ka tāpēc nav pieļaujama personas patvaļīga izlikšana, vienīgi gadījumā, kad tiesa civilprocesa noteiktajā kārtībā izvērtējusi jautājumu par personas tiesībām lietot attiecīgo īres telpu un ir stājies spēkā tiesas nolēmums. «Šāda nolēmuma uz doto brīdi nav, kā rezultātā īrniekam ir tiesības atrasties minētajā ēkā, savukārt firma, kas pārņēmusi konkrēto īpašumu, noalgojusi apsardzes firmu, kas traucē, kavē īrnieka iekļūšanu viņa mājoklī, kā arī pārkāpj īrnieka tiesības uz privātās dzīves neaizskaramību,» skaidro A.Saulīte. Viņa informē, ka ir sākta administratīvā lietvedība pret minēto firmu.

Pretējās domās ir ēkas īpašnieki SIA «Mateks», uzņēmuma jurists Armīns Straume apgalvo – noslēgtais apakšīres līgums ir fikcija, kam nav juridiska spēka, un ģimenei nav tiesību atrasties īpašumā. «Pēc divām neveiksmīgām izsolēm kreditoram ir tiesības īpašumu pārņemt kopā ar visiem parādiem, ko mēs arī izmantojām,» situāciju atklāj «Mateks» jurists. Viņš skaidro, ka, tā kā iepriekšējais īpašnieks bija noslēdzis ķīlas līgumu, tad spēkā bijis aizliegums slēgt jebkādus līgumus ar trešajām personām. «Turpretī A.Masteiko it kā izīrēja to savai sievai Ijai Masteiko, bet viņa – tālāk O.Šperam. Tas nebija atļauts, tāpēc apakšīres līgums, ko uzrāda O.Špers, ir uzskatāms par fiktīvu. Turklāt deklarējies viņš tur ir tikai šā gada 21. februārī,» teic A.Straume, piebilstot, ka pašlaik, ēkā norīkojot apsargus, viņi tikai izmanto savas likumiskās tiesības. «Tas ir mūsu īpašums, varam ar to rīkoties pēc saviem ieskatiem,» uzsver jurists.

Savukārt jautāts, kāpēc mājā tiek demontēti logi un durvis, neņemot vērā, ka tur pašlaik mitinās iedzīvotāji, «Mateks» pārstāvis skaidro, ka uzņēmuma interesēs ir pēc iespējas ātrāk ēku pārdot. «Mēs vēlamies izremontēt to, savest kārtībā un pārdot,» tā jurists.

Valsts policijas Jelgavas iecirknī pēc O.Špera iesnieguma saņemšanas ir sākts kriminālprocess pret SIA «Mateks» un apsardzes firmu SIA «Quantrum» par nelikumīgu patvaļu īrnieka izlikšanā.

Kā liecina Uzņēmumu reģistra (UR) informācija un uzņēmuma arhīva dati, ko apkopojusi LETA, SIA «Mateks» ir reģistrēta 2008.gada februārī, bet patlaban esošajā statusā un nosaukumā fiksēta pēc reorganizācijas 2011.gada jūlijā, kad noslēdzās AS «Mateks Credit» reorganizācija, kā rezultātā tika izveidoti divi atsevišķi uzņēmumi - AS «West Kredit» un SIA «Mateks».

Apsardzes firma SIA «Quantrum» ir reģistrēta 2011.gada jūnijā.

SIA «Quantrum» vienīgais īpašnieks ir Andrejs Kosorotovs, bet SIA «Mateks» īpašnieki ir Jānis Madžiņš un Valērijs Andrejevs.

Galerija

meju 22 meju 22 meju 22 meju 22 meju 22 meju 22 meju 22

Viedokļi

Pievienot komentāru