Meklēšanas forma

Apmācies 3 °C Mērens vējš, 7.1 m/s no D-DA
Sestdiena, 2019. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

Iepazīstinās ar aprīļa grāmatu jaunumiem

www.jelgavasvestnesis.lv
18. aprīlī Jelgavas pilsētas bibliotēkā notiks Jauno grāmatu diena, aicinot ikvienu lasītāju no pulksten 10 līdz 18 iepazīties ar šā mēneša bibliotēkas jaunieguvumiem.

Aprīlī bibliotēkas grāmatu plauktus papildinājušas 180 jaunas grāmatas un 14 filmas (DVD) – latviešu oriģinālliteratūra un tulkotā daiļliteratūra, ģeogrāfija, politika, biogrāfijas un daudz grāmatu bērniem.

Jelgavas pilsētas bibliotēkas pārstāve Sandra Silmane norāda, ka jaunumu vidū ir Ināras Kaijas Eglītes dzejoļu krājums «Kliedziens starp āboliem» – pagājušā gadsimta 70. gadu jaunatnes, kas centās izrauties no padomju rāmjiem, portretējums. Tāpat lasītājiem pieejams Aivara Madra dzejoļu krājums «Zonas», bet biogrāfiskās literatūras cienītājiem – Gundegas Cēberes «Skarainis», kas stāsta par tēlnieku Oļegu Skaraini, un Madaras Eversones grāmata «Laiku nospiedumi. Ilgoņa Bērsona dzīve» par vienu no ievērojamākajiem latviešu literatūrzinātniekiem un literatūrvēsturniekiem Ilgoni Bērsonu.

Iznākušas daudzas interesantas tulkotās ārzemju daiļliteratūras grāmatas, piemēram, Irsas Sigurdardotiras «Sāga», Diānas Čemberlenas «Vijolniece», Rozijas Volšas «Vīrietis, kurš nepiezvanīja» un citas.

Vecākus, kuriem interesē Marijas Montesori pedagoģijas metodes, priecēs jaunā grāmata «Absorbējošais prāts» un Montesori pedagoģiskajā pieejā balstītā Zanes Višķeres grāmata «Mazais pētnieks». Bet bērni un jaunieši, kuri iecienījuši fantastisko literatūru, varēs lasīt Ellenas R.Landaras grāmatu «Lietussargs», kas stāsta par trīspadsmitgadīgās Junas un viņas uzticamā drauga kaķa vārdā Krājkasīte piedzīvojumiem garu un fantastisku būtņu pasaulē, lai glābtu savus vecākus un ģimeni.

Bibliotēkas grāmatu plauktus papildinājuši arī citi izdevumi mazajiem lasītājiem un klausītājiem: Lauras Vinogradovas «Mežpasakas. Par meža susuri, skudrām, vilceni un pūces bērnu», Bono Bidari «Es, Elvis Riboldi», Anetes Meleces «Kiosks», Ulrikas Kesteres «Kā Otto pie džempera tika» un daudzas citas.
 

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti