Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 5.6 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Iepazīsti aktīvās vasaras sezonas tūrisma jaunumus!

Ritma Gaidamoviča
Sākoties vasaras sezonai, Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) 11. maijā aicina izzināt Jelgavu un tūrisma jaunumus pilsētā.

Sestdien pirmo reizi varēs uzkāpt «Academia Petrina» tornī, lai vērotu pilsētas panorāmu no 25 metru augstuma, piedalīties orientēšanās spēlē «Jelgavas vasaras rēbuss», iemēģināt jauno tūrisma maršrutu «Jelgava – skulptūru pilsēta». Pēc remonta durvis vērs Jelgavas pils muzejs, un interesenti varēs doties arī industriālajā pārgājienā «No lokomotīvju depo līdz agresīvajai vārnai».

Atmini rēbusu!

Šajā dienā simboliski tiks atklāta aktīvā tūrisma sezona, interesentus aicinot iepazīt pilsētas jaunumus. JRTC pārstāve Sandra Grigorjeva stāsta, ka aktīvā tūrisma piekritēji 11. maijā aicināti piedalīties orientēšanās spēlē «Jelgavas vasaras rēbuss», garākā pastaigā pa pilsētu pildot izzinošus uzdevumus un tādējādi ieraugot pilsētu no jauna skatpunkta. Piedalīties orientēšanās spēlē var jebkurā laikā no pulksten 11 līdz 20. Sākums – Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī, kur tiks izsniegtas uzdevumu lapas. Dalībniekiem līdzi nepieciešams rakstāmrīks un tālrunis ar iespēju fotografēt un pieslēgties bezvadu internetam.

Uzzini skulptūru stāstus!

Tāpat tiks atklāts tūrisma maršruts «Jelgava – skulptūru pilsēta», kuru var mērot kājām vai ar velosipēdu, iepazīstot vairāk nekā 20 skulptūru. «Jelgava ir bagāta ar skulptūrām, piemiņas zīmēm, kurām ir gan augsta mākslinieciskā vērtība, gan arī interesanti stāsti. Maršruta garums ir 15 kilometri,» stāsta S.Grigorjeva, piebilstot, ka maršruta karti var saņemt Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī vai lejupielādēt mājaslapā www.visit.jelgava.lv.

Uz pilsētu – no jauna skatpunkta

Savukārt Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs aicina pirmo reizi uzkāpt «Academia Petrina» tornī, kas būs atvērts no pulksten 11. «Vienlaikus tornī, kas atrodas 25 metru augstumā, varēs uzturēties ne vairāk kā desmit cilvēku. Apmeklētāji varēs ne tikai baudīt Jelgavas panorāmu, bet arī uzzināt daudz jauna, jo tornī ir izvietota izzinoša koka darbarīku ekspozīcija, kuru papildina apraksti un fotogrāfijas. Tāpat tur ir informatīvie materiāli, kas vēsta par dažādiem vēsturiskiem Jelgavas objektiem, kas savulaik bija redzami no «Academia Petrina» torņa, bet mūsdienās ir zuduši,» stāsta muzeja direktores vietniece Marija Kaupere. Maksa par torņa apmeklējumu pieaugušajiem – 1,50 eiro, Jelgavas skolēniem – bez maksas, pārējiem skolēniem – 1 eiro. Bērni līdz 12 gadiem tornī var kāpt tikai pieaugušo pavadībā.

Durvis vērs pils muzejs

Durvis pēc telpu atjaunošanas 11. maijā vērs arī Jelgavas pils muzejs, un tajā būs apskatāma izstāde «No hercoga Gotharda līdz hercogam Jēkabam». Jelgavas pils un pils muzeja apmeklējums 11. maijā būs bez maksas, bet ikdienā – 2 eiro, skolēniem – 1 eiro. Pils 11. maijā būs atvērta no pulksten 10 līdz 18.

Piedalies industriālajā pārgājienā!

11. maijā pulksten 11 interesenti aicināti doties arī Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja organizētajā industriālajā pārgājienā «No lokomotīvju depo līdz agresīvajai vārnai». Tā laikā varēs iepazīt Jelgavas bijušo lokomotīvju depo, «Ģintermuižas» slimnīcu, Jelgavas tipveida arhitektūru un vecpilsētu, vēsturisko spēkratu kolekciju «Anru motors», kā arī citus objektus. Pārgājiena garums – 14 kilometri (aptuveni sešas stundas). Pulcēšanās pārgājienam – Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijā Stacijas ielā 3 no pulksten 10.30. Pārgājienam gan iepriekš jāpiesakās, jo vietu skaits ir ierobežots. Pieteikties var pa tālruni 20032331, e-pastu nora.vrublevska@ldz.lv vai mājaslapā www.railwaymuseum.lv. Dalības maksa – 5 eiro pieaugušajiem, 3,50 eiro – bērniem un ziedojums «Anru motors». Līdzi jāņem groziņš piknika pauzei.

Ūdens vilinājums

S.Grigorjeva piebilst, ka 11. maijā jelgavniekiem būs iespēja par izdevīgāku cenu izbraukt ar kuģīšiem pa Driksu un Lielupi. Tāpat aktīvās atpūtas cienītāji varēs izmantot iespēju Ozolnieku novadā un doties braucienā kopā ar «Ozolaivas.lv» pa Vircavu, Lielupi un Iecavu, bet Jelgavas novada Lielvircavas muižā 11. maija vakarā notiks muižas balle 19. gadsimta stilā. Sīkāka informācija par šiem pasākumiem pieejama mājaslapā www.visit.jelgava.lv.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti