Meklēšanas forma

Skaidrs laiks -3 °C Viegls vējš, 1.9 m/s no R
Pirmdiena, 2019. gada 21. JanvārisVārda dienu svin: Agnese, Agnija, Agne

Ieklausies bibliotēkas sienu stāstos!

www.jelgavasvestnesis.lv
Jelgavas pilsētas bibliotēka papildinājusi savu ekskursiju, mācību un bibliotekāro stundu piedāvājumu – bibliotēkas īpašais jaunums ir ekskursija par bibliotēkas ēkas Akadēmijas ielā 26 vēsturi «Sienas, kas runā», kuras gaitā interesentiem ir iespēja uzzināt, kas namā dzīvojis, pirms tur ierīkota bibliotēka, ko par ēku stāsta tās arhitektūra, kāda saistība bibliotēkai ir ar romānu «Jelgavas 94» un kaķiem, ar ko nozīmīga un interesanta ir Krišjāņa Barona zāle. Jāpiebilst, ka šobrīd ekskursijas, nodarbības un kursi visās četrās bibliotēkās pieejami bez maksas.

Ekskursija «Sienas, kas runā» iepazīstina ar bibliotēkas ēku kā vietējas nozīmes arhitektūras pieminekli – tā ir viena no retajām pilsētas ēkām, kas saglabājies gandrīz neskarta pēc 1944. gada pilsētas bombardēšanas un dedzināšanas. «Jelgavas pilsētas bibliotēka ir UNESCO «Stāstu bibliotēku» tīkla dalībniece, un ekskursija ir mūsu īpašais veids, kā uzturēt dzīvu vēsturi un stāstu,» norāda Jelgavas pilsētas bibliotēkas Informācijas nodaļas vadītāja tā Baiba Īvāne-Kronberga.

Viņa skolotājus, skolēnus, studentus un ikvienu interesentu aicina izmantot bibliotēkas piedāvāto iespēju iepazīties ar bibliotēkas pakalpojumiem, dažādās nodarbībās apgūstot informācijpratības un medijpratības pamatiemaņas, pilnveidojot zināšanas datubāzu izmantošanā, lai iegūtu drošu un uzticamu informāciju. Iepazīties ar visu Jelgavas bibliotēku piedāvātajām nodarbībām, atrodot noderīgo tieši sev, var bibliotēkas tīmekļvietnē. Piedāvājumā ir, piemēram, nodarbība par to, kā izmantot Latvijas Nacionālās bibliotēkas meklēšanas un piegādes sistēmu, Kamišibai jeb japāņu papīra teātris un daudz kas cits.

Domājot par nodarbībām bērniem, šajā gadā bibliotēka vēlas izcelt iespēju par dažādām tēmām ar bērniem runāt caur Kamišibai jeb japāņu papīra teātri – to varētu nosaukt arī par mainīgo bilžu teātri, kurā bibliotēkas darbinieki bērniem saistošā veidā palīdz ieraudzīt dažādus stāstus, kas izkāpuši no grāmatu lapām. Kamišibai teātri iecienījuši gan mazi, gan lieli, tādēļ tas būs piemērots gan pirmsskolas vecuma bibliotēkas apmeklētājiem, gan arī sākumskolas skolēniem.

Nodarbības bibliotēkā ir bez maksas.

Foto: Jelgavas pilsētas bibliotēka

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti