Meklēšanas forma

Apmācies 9 °C Viegls vējš, 2.2 m/s no A
Otrdiena, 2019. gada 15. OktobrisVārda dienu svin: Eda, Hedviga, Helvijs

Hercoga Jēkaba laukumā pulcē Rudens gadatirgus

Anda Dzenža
Spītējot drēgnajiem laikapstākļiem, šodien Hercoga Jēkaba laukumā pilnā sparā rit tradicionālais rudens gadatirgus. Tajā vienuviet var apskatīt, nogaršot un iegādāties rudens veltes, amatnieku meistardarbus, mājražotāju un citu tirgotāju produkciju, kā arī baudīt kultūras programmu.

«Es izmantoju šo iespēju, lai sastaptu mājražotājus. Man ļoti patīk atmosfēra, kas valda gadatirgos. Šodien gan noskaņu mazliet bojā lietus, cilvēku tirgū mazāk, bet man patīk te esošā burzma un pārliecība, ka te var dabūt labāku produkciju par veikalos nopērkamo. Šodien nācu pēc medus, jo visi mājās slimojam. Medus tirgotāju te daudz, varēju nogaršot un izvēlēties gardāko,» atklāj gadatirgus apmeklētāja jelgavniece Liene Valta.

Savukārt Jeļena Dukule uz gadatirgu atvedusi arī viešņu no Rīgas Dzidru Bērziņu. Abas nesteidzīgi izstaigājušas tirgu, dodas uz kultūras nama pusi baudīt dejotāju un muzikantu koncertu. «Te ir lustīga noskaņa – var gan apskatīt, ko tirgotāji īpašu šoruden sarūpējuši, gan baudīt skanīgu koncertprogrammu,» vērtē jelgavniece J.Dukule un atklāj, ka abas tirgū iegādājušās gardu mājās ceptu maizi: «Ikdienā pie šādas maizes grūti tikt, speciālos veikalos tā maksā dārgi.»

Visnaskākie šķiet stādu pircēji, kuri no tirgus dodas prom ar dažādu ogulāju, ābeļu, persiku, aprikožu un citiem stādiem, kurus iegādājušies no stādaudzētavas «Liepas». Konsultante Līga atklāj, ka šis ir īstais laiks, kad savus dārzus papildināt ar jauniem stādījumiem.

Savukārt Indra Strīķe no Ozolniekiem uz vietas darina plecu šalles, tā gadatirgus apmeklētājiem parādot, ka viņa pati ir to autore. «Uz vietas adot šalli, pircēji redz, kā tā top un ka tas ir roku darbs. Plecu šalles adu no kazlēnu mohēras dzijas, līdz ar to šalles ir īpaši siltas un mīkstas. Tās var nēsāt kā vasarā, tā ziemā. Tajās apvienots gan praktiskais, gan skaistais. Tas cilvēkiem ļoti patīk, tāpēc tās aizvien labi pērk,» pastāsta amatniece.

Tirgus lustes papildina arī dažādas aktivitātes, piemēram, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Kultūra» organizētā radošā darbnīca, kurā gan mazi, gan lieli var nodoties lielformāta plakātu izkrāsošanā, bet pļaviņā paši mazākie gadatirgus apmeklētāji var pabarot kaziņu Belizu un doties izjādē ar ponijiem Grasi un Bruno, kas kopā ar saimnieci Lauru Ķeri uz gadatirgu ieradušies no Pārlielupes. Savukārt līdz pulksten 14 bērnus no četru gadu vecuma Hercoga Jēkaba laukumā gaida «Grila skola», kurā var iemācīties, kā pagatavot savu ideālu burgeri.

Tāpat Rudens gadatirgus lustes papildina koncertprogramma – pie kultūras nama tautas deju kolektīvu «Lielupe», «Jaunība», «Diždancis», «Ritums» un «Rota» priekšnesumi mijas ar mūzikas apvienības «Ziņģes brāļi» koncertu.

Jāpiemin, ka gadatirgu Hercoga Jēkaba laukumā ikviens aicināts apmeklēt līdz pulksten 15.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru