Meklēšanas forma

Apmācies 14 °C Viegls vējš, 2.4 m/s no D
Piektdiena, 2019. gada 18. OktobrisVārda dienu svin: Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends, Lūkass

Grāmatu jaunumi Jelgavas pilsētas bibliotēkā

www.jelgavasvestnesis.lv
21. martā Jelgavas pilsētas bibliotēkā notiks Jauno grāmatu diena, aicinot ikvienu lasītāju no pulksten 10 līdz 18 iepazīties ar šā mēneša bibliotēkas jaunieguvumiem. Martā bibliotēkas grāmatu plauktus papildinājuši 202 izdevumi latviešu un krievu valodā – aizraujoši romāni, izzinoša nozaru literatūra un daudz jaunu grāmatu bērniem.

Bibliotēkas grāmatu klāsts papildināts ar ilustrēto svešvārdu vārdnīcu, izdevumiem «Latvijas armijas kara orķestri 1919–1940», Latvijas baleta un dejas enciklopēdija, «Zobeni Latvijas teritorijā no 7. līdz 16. gadsimtam». «Latvijas baleta un dejas enciklopēdija tapusi, atzīmējot Latvijas simtgadi. Izdevums aptver informāciju par Latvijas pašreizējo daudzveidīgo dejas saimi tās krāšņumā un daudzveidībā, sniedz ziņas par baletdejotājiem-premjeriem, solistiem un kordebaleta māksliniekiem, kā arī horeogrāfiem, pedagogiem, komponistiem, scenogrāfiem, kostīmu māksliniekiem, koncertmeistariem un diriģentiem un viņu devumu dejas attīstībā Latvijā,» sacīts grāmatas aprakstā.

Bet teātra mīļotājiem varētu būt saistoša Ingas Jērumas grāmata «Teātra bērni» un Silvijas Radzobes «100 izcili Latvijas aktieri». «Teātra bērni» apkopo 27 personību portretējumus, kuri stāsta par bērnības pieredzi aizkulisēs un turpmāko dzīves ceļu izvēli. Starp viņiem ir Harija Liepiņa un Mudītes Šneideres dēls, Dinas Kuples meita un Zigurda Neimaņa meitas, Ēvalda Valtera un Veras Gribačas dēls un citi. Bet «100 izcili Latvijas aktieri» ir apjomīgs izdevums divās daļās. Izvēlēto aktieru loks ietver kā mūsdienu skatuves māksliniekus, tā to paaudžu pārstāvjus, kas 19. gadsimtā dibināja latviešu profesionālo teātri.

Bet, godinot latviešu komponista Jāņa Lūsēna 60 gadadienu, klajā nākusi Ingunas Baueres grāmata «Jānis Lūsēns trešais».

Kā katru mēnesi, arī šoreiz, bagāts daiļliteratūras klāsts – Daces Judinas jaunākais romāns «Lāsts», Hermaņa Paukša «Pele slazdā», Džesikas Barijas «Brīvais kritiens», Jū Nesbē «Makbets», Larsa Keplera «Smilšuvīrs», Noras Robertsas «Zemstraumes», Junasa Jūnasona «Simtgadnieks, kas domāja pārāk daudz» un vēl daudzas citas.

Un, protams, daudz brīnišķīgu, aizraujošu, krāsainu un sirsnīgu bērnu grāmatu – Maijas Laukmanes «Kaķpēdiņas», Aijas Lisovskas «Viss būs labi Made», Annas Bēmas «Emma & vienradžruksis», Lindas Malelijas Hantas «Zivs kokā» un citas.

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti