Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no A-DA
Trešdiena, 2019. gada 20. NovembrisVārda dienu svin: Anda, Andīna, Vigo

Gada laikā pieķerti 12 nepilngadīgie pie auto stūres

Ilze Knusle
Kāda četrpadsmitgadnieka ģimenei dēla «ziemas prieki» izmaksājuši 300 eiro – tik liels administratīvais sods piemērots 2004. gadā dzimušam jelgavniekam, kurš kādā janvāra sestdienā Zemgales Olimpiskā centra (ZOC) stāvlaukumā ar automašīnu grieza «saulītes».

Automašīnu, kas ZOC stāvlaukumā slidinājās un spolēja, 19. janvārī ap pulksten 12 ievēroja Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija. Automašīnā bez šofera atradās vēl divi jaunieši. Vēlāk izrādījās, ka visi ir nepilngadīgi, turklāt šoferim – tikai 14 gadu. Viņš bija aizņēmies automašīnu no kāda sava drauga, kurš par to nebija informēts.

Lietu pārņēma Valsts policija. Policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Aivars Putniņš norāda, ka jaunietis ar vecākiem bija ieradies uz lietas izskatīšanu un savu vainu pilnībā atzina. Tā kā personai no 14 gadiem iestājas administratīvā atbildība, pārkāpējam uzlikts 300 eiro naudas sods par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību (tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas). Jāpiebilst, ka šis jaunietis līdz šim policijas redzeslokā nav bijis.

Pērn Jelgavā tika pieķerti 12 jaunieši no 14 gadu vecuma, bet kuri vēl nav sasnieguši pilngadību, pie automašīnas stūres. Pieci nepilngadīgie sodīti par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, un, kā norāda A.Putniņš, tie visi ir bijuši mopēdu vai motociklu (ar dzinēja tilpumu līdz 125 cm3) vadītāji. Vēl divi nepilngadīgie pieķerti braucam reibumā – viens pārvietojās ar mopēdu, viens – ar velosipēdu.

«Mums valstī ir izveidojusies interesanta situācija. No vienas puses, jaunietis jau no 14 gadu vecuma var iegūt mopēda vadītāja tiesības, no 16 gadu vecuma – arī motocikla, kura dzinēja tilpums nepārsniedz 125 cm3, un kvadracikla vadīja tiesības. Tātad viņš ir pilntiesīgi satiksmes dalībnieks ar visām no tā izrietošajām sekām. Tāpat no 14 gadu vecuma personai iestājas administratīvā atbildība, bet, no otras puses, kad jāatbild par savas rīcības sekām, viņam tas netiek pilnībā ļauts, jo uz administratīvās lietas izskatīšanu viņam jāierodas kopā ar likumisko pārstāvi,» norāda Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks.

Jāpiebilst, ka administratīvais pārkāpums dzēšas gada laikā pēc soda izpildes dienas.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti