Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 4 °C Lēns vējš, 4.6 m/s no D-DR
Pirmdiena, 2019. gada 9. DecembrisVārda dienu svin: Tabita, Sarmīte

Gada gardākie un veselīgākie svētki pilsētā ir sākušies

www.jelgavasvestnesis.lv
Šodien Jelgavā tiek svinēti Piena, maizes un medus svētki, kas piedāvā dažādas aktivitātes, degustācijas un konkursus. Rosība Hercoga Jēkaba laukumā sākās jau pulksten 9 un ilgs līdz pulksten 16. Nenoliedzami svētku kulminācija ir piena paku laivu regate Lielupē, kurai starts tiks dots pulksten 16, bet vēl līdz regatei interesenti aicināti piedalīties labsajūtas festivāla «ESI» aktivitātēs, 3x3 basketbola un pludmales volejbola čempionātos, kā arī palīdzēt Jelgavai cīnīties par spēcīgākās pilsētas titulu.

Jau no pulksten 9 Hercoga Jēkaba laukumā darbojas svētku tirgus, kurā galvenā loma ir šo svētku trim produktiem – pienam, maizei un medum. Dažādus gardumus un amatniecības izstrādājumus piedāvā vairāk nekā 150 tirgotāju. Šie svētki nav iedomājami bez garšu baudījuma, tāpēc apmeklētāji jau tradicionāli aicināti piedalīties Latvijas Biškopības biedrības degustācijā, lai izvēlētu, kas tad būs «Latvijas atzītākais medus 2018». Nobalsot var par deviņiem konkursam iesniegtajiem paraugiem. Bet Latvijas Maiznieku biedrība ar Piena, maizes un medus svētku apmeklētāju starpniecību vēlas uzzināt «Jubilejas maizi Zemgalē 2018». Uz šo titulu pretendē septiņas dažādas maizes. Savukārt no pulksten 11.30 Hercoga Jēkaba laukumā apmeklētāji varēs nodegustēt konkursam «Siera garduma vēstījums nākamajām paaudzēm» iesniegtos gardumus.

Šobrīd jau ir sākusies arī cīņa par Latvijas spēcīgākās pilsētas titulu. Proti, ikviens līdz pulksten 12 pie Jelgavas kultūras nama aicināts apliecināt savu varēšanu, paceļot svara stieni pēc iespējas vairāk reižu, tādējādi palīdzot Jelgavai cīnīties par spēcīgākās pilsētas titulu. Pirmajā pusstundā savus spēkus jau bija izmēģinājuši vairāk nekā 20 cilvēki, kopā paceļot vairāk nekā 13 800 kilogramu.

No pulksten 11 līdz 15 skvērā aiz kultūras nama notiks 2. labsajūtas festivāls «ESI», piedāvājot vairāk nekā 30 izglītojošas nodarbības, sporta aktivitātes, uztura meistarklases, lekcijas un diskusijas par veselīgu dzīvesveidu. Precīza labsajūtas festivāla programma atrodama ŠEIT.

Pulksten 11 pie Jelgavas kultūras nama starts tiks dots 3x3 basketbola turnīram, bet pulksten 12 – Jelgavas pludmales volejbola čempionātam Pasta salā.

Pulksten 14 skvērā aiz Jelgavas kultūras nama notiks jauno jelgavnieku sveikšana «Mūs gaida, mēs nākam», dāvinot Jelgavas piemiņas karotīti mazuļiem, kuri dzimuši laikā no Jāņiem līdz augusta vidum.

No pulksten 14.30 Lielupes promenādē varēs aplūkot «Baltais» piena paku laivu regates dalībnieku «Simtgades plostus» un iepazīties ar komandām. Paralēli komandu prezentācijai Lielupē notiks SUP dēļu sacensības. Regatei starts tiks dots pulksten 16.

No pulksten 16.30 līdz pat pusnaktij Jelgavas iedzīvotāji, kā arī pilsētas viesi aicināti turpat Lielupes promenādē baudīt svētku koncertus kopā ar labi zināmiem māksliniekiem. Uzstāsies grupa «Eolika», «Colt«, «Labi cilvēki» un «Gapoljeri».

Pulksten 20 – «Baltais» Piena paku laivu regates un SUP sacensību uzvarētāju apbalvošana.

Ieeja visos pasākumos ir bez maksas.

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti