Meklēšanas forma

Skaidrs laiks -3 °C Viegls vējš, 1.9 m/s no R
Pirmdiena, 2019. gada 21. JanvārisVārda dienu svin: Agnese, Agnija, Agne

FOTO: Mazākumtautību biedrības sveic Latviju svētkos

www.jelgavasvestnesis.lv
Šovakar Jelgavas kultūras nama Mazajā zālē izskanēja koncerts «Caur trejdeviņiem gaismas lokiem» – mūsu pilsētas mazākumtautību biedrību sveiciens Latvijai dzimšanas dienā.

«Jelgavā mazākumtautību biedrību rīkots koncerts valsts svētku laikā ir vairāk nekā desmit gadus ilga tradīcija, kas apliecina, ka mūsu pilsētā dzīvojošās mazākumtautības pieņem mūsu valsti, svin valsts svētkus un godina Latviju,» norāda Jelgavas pašvaldības Sabiedrības integrācijas pārvaldes vadītājas vietniece un pasākuma režisore Evika Kaufelde, piebilstot, ka valsts simtgade ir īpašs notikums ne tikai latviešiem, bet arī citu tautību Latvijas iedzīvotājiem. Tieši to simbolizēja Jelgavā dzīvojošo tautību bērnu priekšnesums – dzejolis –, kas atklāja koncertu.

Koncertā piedalījās visas Jelgavas mazākumtautību biedrības – Latvijas Poļu savienības Jelgavas nodaļas ansamblis «Stokrotki», Jelgavas baltkrievu biedrības «Ļanok» ansamblis «Ļanok», Jelgavas ukraiņu kultūras centra «Džerelo» ansambļi «Džerelo» un «Džereļce», Jelgavas Ebreju biedrības deju kolektīvs, Jelgavas krievu biedrības «Istok» ansamblis «Slavjanočka», Jelgavas pilsētas un rajona čigānu biedrības «Romani čačipen» un Jelgavas lietuviešu biedrības «Vītis» pārstāvji. Īpašie viesi šogad bija ansamblis «Krastu balsis» ar koncertmeistaru Dāvi Beitleru, Jelgavas Mūzikas vidusskolas akordeoniste Darja Grišina un jauktais koris «Zemgale» ar diriģentu Gunti Pavilonu un koncertmeistari Edīti Kivilu. Koncerta dalībnieki skatītājus priecēja ar dziesmām, instrumentāliem skaņdarbiem, dejām un dzejas lasījumiem.

«Šis koncerts nav tikai mazākumtautību biedrību sveiciens Latvijai. Tie ir arī svētki pašām biedrībām – arī mazākumtautību pārstāvji kā šīs valsts iedzīvotāji svin Latvijas svētkus, izjūt pietāti pret šo valsti un tās nozīmīgajiem notikumiem,» piebilst E.Kaufelde.

Koncertu «Caur trejdeviņiem gaismas lokiem» rīkoja Sabiedrības integrācijas pārvalde sadarbībā ar biedrību «Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija».

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti