Meklēšanas forma

Lietus 12 °C Viegls vējš, 2.9 m/s no Z-ZA
Svētdiena, 2019. gada 22. SeptembrisVārda dienu svin: Māris, Mārica, Maigurs

Ekskursijās aicina izzināt restaurētās vērtības pilsētā

Jana Bahmane
Šā gada Eiropas Kultūras mantojuma dienas veltītas restaurācijai, tādēļ, izceļot mūsu pilsētā paveiktos un notiekošos restaurācijas darbus, Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs no 13. līdz 15. septembrim aicina apmeklēt trīs tematiskas ekskursijas – «Atjaunošanas darbi Jelgavas pilī», «Vecpilsētas ielas vēsturisko namu atjaunošana» un «Jelgavas Valsts ģimnāzijas vēsturiskās ēkas atjaunošana».

Restaurācijai veltīto ekskursiju ciklu 13. septembrī pulksten 11 ievadīs ekskursija «Atjaunošanas darbi Jelgavas pilī», kuras dalībnieki kopā ar pils muzeja vadītāju Gintu Linīti varēs novērtēt paveikto pils fasādes un iekštelpu atjaunošanā, apmeklējot Zelta un Sudraba zāli, aulu, muzeju un citas pils telpas, kas pēdējos trīs gados piedzīvojušas pārmaiņas. Ekskursija notiks arī pulksten 17, un tās plānotais ilgums ir stunda. Jāpiebilst, ka maksimālais dalībnieku skaits vienā ekskursijā ir 40.

Izzināt Vecpilsētas ielas vēsturi un ielūkoties Vecpilsētas ielas 14. nama restaurācijas procesā varēs 14. septembrī pulksten 12.15 un 13.15 ekskursijā «Vecpilsētas ielas vēsturisko namu atjaunošana», ko vadīs vēsturnieks Andris Tomašūns. Jāpiebilst, ka ekskursija notiks Vecpilsētas ielas svētku gaitā, tās plānotais ilgums ir 50 minūtes. Vecpilsētas ielas 14. nams ir būvobjekts, tāpēc apmeklētājiem stingri jāievēro drošības nosacījumi. Plānotais vienas ekskursijas dalībnieku skaits – 25.

Bet 15. septembrī durvis ikvienam vērs Jelgavas Valsts ģimnāzija – pulksten 13 un 14 ģimnāzijas rekonstruētajā ēkā Mātera ielā 44 notiks ekskursija «Jelgavas Valsts ģimnāzijas vēsturiskās ēkas atjaunošana». Skola, kas celta 1939. gadā, ir kultūrvēsturisks piemineklis, un ekskursijas dalībnieki varēs apskatīt atjaunotās telpas, uzzinot vēstures faktus par skolu. Maksimālais ekskursijas dalībnieku skaits – 35, plānotais ilgums – 50 minūtes. Ekskursiju vadīs skolas bibliotekāre Laima Ozoliņa.

Visām ekskursijām iepriekš jāpiesakās pa tālruni 63005447. Dalība – bez maksas.

Viedokļi

Pievienot komentāru