Meklēšanas forma

Neliels lietus 4 °C Mērens vējš, 5.6 m/s no D
Svētdiena, 2019. gada 8. DecembrisVārda dienu svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis

Ekskursijā ar autobusu iepazīs Jelgavas novada saimniecības

www.jelgavasvestnesis.lv
Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs aicina svētdien, 28. jūlijā, pulksten 10 doties ekskursijā ar autobusu «Jelgavas novada saimnieki aicina» – gides Inas Jurģes vadībā būs iespēja apmeklēt saimniecības «Mežacīruļi», «Gaidas», «Dimzēni» un «Dzērves», kā arī paviesosies Elejas tējas namiņā.

Saimniecība «Mežacīruļi» atrodas Zaļenieku pagastā un aizņem 700 hektāru zemes – tajā ir apskatāmas 300 slaucamās govis un siltumnīcu komplekss, kurā tiek audzēti dažādi garšaugi. Bet Vilces pagasta saimniecībā «Gaidas», kur darbojas enerģiskā namamāte Dace Drošprāte, apsaimnieko garšaugu un tomātu siltumnīcas, savukārt «Gardēžu dārziņā» tiek audzēti augļi, ogas, rieksti un eksotiski gardumi. Ekskursijas dalībniekiem būs iespēja degustēt dažādas sulas, sukādes un citus kārumus. Zaļenieku pagasta Ūziņos dalībnieki varēs apskatīt Edgara Svētiņa saimniecību «Dimzēni», kas orientēta uz latviešu tradicionālā saimniekošanas veida saglabāšanu un kaziņu audzēšanu, un nogaršot arī kādu no saimniecībā pagatavotiem gardumiem. Tālāk maršruts vedīs uz Elejas tējas namiņu, kur dalībnieki baudīs tējas dzeršanas rituālu un varēs iegādāties dažādus medus produktus no vietējās biškopes Egitas Miķelsones. Ekskursija noslēgsies Vircavas pagasta saimniecībā «Dzērves», kurā audzē vairāk nekā 40 dažādu izmēru, formu un krāsu tomātus - būs iespēja nogaršot gan tomātu sulu, gan tomātu pesto.

Ekskursija ar autobusu «Jelgavas novada saimnieki aicina» 28. jūlijā pulksten 10 sāksies no stāvlaukuma Jāņa Čakstes bulvārī. Atgriešanās Jelgavā plānota ap pulksten 18. Vietu skaits autobusā ir ierobežots, tādēļ interesenti aicināti pieteikties iepriekš pa tālruni 29916889 vai pa e-pastu inajurge@inbox.lv. Dalības maksa – 22 eiro (iekļauts autobuss, gida pakalpojumi, viesošanās objektos, degustācijas). Dalībnieki aicināti ņemt līdzi uzkodas pusdienu pauzei.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru