Meklēšanas forma

Apmācies -4 °C Lēns vējš, 3.7 m/s no R-DR
Sestdiena, 2019. gada 23. FebruārisVārda dienu svin: Haralds, Almants

Dzimusi neilgi pēc Latvijas dibināšanas

Ritma Gaidamoviča
Šodien, 7. decembrī, savu simto dzimšanas dienu svin jelgavniece Vera Kurbe. «Ir dienas, kad vecmammai sliktāk ar veselību, taču neskatoties uz viņas ievērojamo gadu skaitu, viņa pati apģērbjas, paēd, vasarā arī staigāja pa lauku. Prāts viņai ir joprojām ass un ļoti seko līdzi politiskām norisēm,» tā par jubilāri saka viņas mazmeita Lilita Linberga.

Par jelgavnieci V.Kurbe kļuvusi pirms sešiem gadiem, kad no Saulkrastiem pārcēlās uz dzīvi pie mazmeitas mūsu pilsētā. «Vecmāmiņas dzīve ir bijusi ļoti raiba un nemaz tā dažos teikumos nav izstāstāma. 60 savas dzīves gadus viņa pavadīja svešumā. Viņa dzimusi un augusi Salgales pagastā, bet 1944. gadā devās bēgļu gaitās uz Vāciju, vēlāk dzīvoja Venecuēlā un ilgu laiku Amerikas Savienotajās valstīs. Tikai 2004. gadā viņa pārcēlās atpakaļ uz Latviju – pie savas meitas Saulkrastos, bet 2012. gadā kļuva par jelgavnieci,» stāsta kundzes mazmeita.

Jubilāre lepojas ar kuplu ģimeni. Viņai ir trīs meitas, no kurām viena dzīvo Saulkrastos, viena – Jelgavā, bet trešā – Filadelfijā. L.Linberga piebilst, ka ASV dzīvojošā meita ne reizi nav bijusi Latvijā, jo problēmas ar lidošanu, taču latviešu valodu viņa prot. «Divas meitas, dodoties bēgļu gaitās bija spiestas palikt pie vecmāmiņas mammas Jelgavā. Trešā meita piedzima Vācijā un kopā ar vecākiem pārcēlās uz ASV, kur arī palika. Vecmamma ar viņu bieži sazinās caur skaipu,» stāsta mazmeita. Tāpat V.Kurbe lepojas ar pieciem mazbērniem, septiņiem mazmazbērniem un trim mazmazmazbērniem.

Taujāta, kur slēpjas jubilāres ilgdzīvošanas noslēpums, viņas mazmeita spriež, ka tas ir ierakstīts gēnos, jo arī V.Kurbes mamma ir nodzīvojusi cienījamu mūžu – 98 gadus. «Vecmāmiņa mums vienmēr ir mācījusi godprātīgu attieksmi pret dzīvi un pozitīvi izturēties pret līdzcilvēkiem, kas arī viņai bijis ļoti svarīgi,» atzīst L.Linberga.

Lielu dzīves daļu simtgadniece veltījusi savai uzņēmējdarbībai. Pirms kara viņai kopā ar vīru piederēja krogs Emburgā, un arī dzīvojot Amerikā viņiem ir bijis savs krodziņš.

Ģimene simtgadniecei vēl labu veselību, jo tas dzīvē ir pats svarīgākais. Pārējo var sagādāt.

V.Kurbes kundzi šodien nozīmīgajā jubilejā sveica arī Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Strods un Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Rita Stūrāne. Jubilārei pasniegti ziedi, saldumu grozs un pašvaldības pabalsts 143 eiro apmērā veselības uzlabošanai personām, kuras sasniegušas simts vai vairāk gadu.

Pēc Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes rīcībā esošajiem datiem, mūsu pilsētā vēl šogad viena jelgavniece atzīmēs 102 gadu jubileju. Viņas dzimšanas diena ir Otrajos Ziemassvētkos – 26. decembrī.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva  

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti