Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 13 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no ZR
Ceturdiena, 2019. gada 18. JūlijsVārda dienu svin: Rozālija, Roze

Dodies šodien uz «aklo randiņu» ar grāmatu!

Ritma Gaidamoviča
Šodien, 14. februārī, iesaistīties interesantā aktivitātē rosina Jelgavas pilsētas bibliotēka. Grāmatu mīļi Valentīndienā no pulksten 10 līdz 19 tiek gaidīti uz neparastu tikšanos – «Aklo randiņu ar grāmatu». Ideja ir pavisam vienkārša – šajā dienā ap 30 bibliotēkas grāmatas būs īpaši sapostas un gaidīs savus lasītājus, kuri būtu gatavi iepazīties un aiznest tās mājās, nezinot ne autoru, ne nosaukumu, ne sižetu.

Šāda akcija bibliotēkā tiks izvērsta ne pirmo reizi, un bibliotekāri zina teikt, ka lasītāji labprāt piedalās. «Patstāvīgajiem lasītājiem tas nav nekāds jaunums, viņi pat ar lielu interesi gaida šo pasākumu,» stāsta Jelgavas pilsētas bibliotēkas pārstāve Klinta Kalnēja, norādot, ka šogad īpaši iesaiņotas ap 30 grāmatām par mīlestības un attiecību tēmu. Lielākā daļa grāmatu ir latviešu valodā, bet, atsaucoties lasītāju lūgumam, aklajā randiņā varēs satikties arī ar krievu autoru darbiem. «Daļu no iesaiņotajām grāmatām izvēlējās bibliotekāri, kuri paši tās lasījuši, un viņiem tās šķitušas saistošas,» piebilst K.Kalnēja.  

Viņa uzsver, ka interesantākais ir tas, ka cilvēki neredz grāmatas vāku un arī nevar izlasīt anotāciju. «Lai kaut mazliet lasītājam dotu pavedienu par to, kāda varētu būt šī grāmata, katrai no tām esam pievienojuši mazu zīmīti ar citātu par mīlestības tēmu, kurā tēlaini var nojaust par ko ir stāsts. Varbūt kāds vilsies, bet varbūt kāds atklās jaunu autoru un kaut ko līdz šim nelasītu,» tā K.Kalnēja.

Bibliotēkas rīkotajā «Aklajā randiņā ar grāmatu» piedalīties var ikviens lasītājs, kurš gatavs nākamo lasāmo grāmatu izvēlēties mazliet neierastā veidā. Neparastā tikšanās bibliotēkā norisināsies tikai 14. februārī no pulksten 10 līdz 19 Daiļliteratūras abonementā bibliotēkas 1. stāvā. Aicināti arī tie, kuri vēl nav bibliotēkas lasītāji.

Foto: Jelgavas pilsētas bibliotēka

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti