Meklēšanas forma

Apmācies 11 °C Lēns vējš, 4.8 m/s no A-DA
Otrdiena, 2019. gada 15. OktobrisVārda dienu svin: Eda, Hedviga, Helvijs

Digitālajā nedēļā vēlas apgūt jaunas prasmes, lai taupītu laiku

Anastasija Miteniece
Šodien sākas Digitālā nedēļa, kuras gaitā dažādām mērķgrupām Jelgavā ir iespēja pilnveidot savas e-prasmes. Ņemot vērā, ka šobrīd daudzi valsts pakalpojumi pieejami elektroniski, vairākas nodarbības veltītas praktiskajam darbam portālā Latvija.lv, kā arī Elektroniskās deklarēšanas sistēmas un dažādu datubāzu izmantošanas iespējām. Jelgavnieki, kuri šodien apmeklēja nodarbības Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC), vērtē: šīs prasmes varētu palīdzēt ietaupīt laiku.

«Šodien uz konsultācijām pieteikušies seši interesenti – katram piedāvājam stundu ilgu individuālu nodarbību. Galvenie cilvēkus interesējošie jautājumi ir gada ienākumu deklarācijas aizpildīšana un iesniegšana, pievienojot čekus par attaisnotiem uzdevumiem, pakalpojumi portālā Latvija.lv, internetbankas lietošana, kā arī informācijas meklēšana dažādās datubāzēs,» stāsta ZRKAC bibliotēkas vadītāja pasniedzēja Vija Rimdenoka. Viņa norāda, ka šogad praktiskās nodarbības notiek individuāli, jo cilvēkiem ir atšķirīgs prasmju līmenis. Kādam sanāk saprast un orientēties tiešsaistē samērā raiti, tomēr kādam pat vienkāršākās darbības prasa laiku. Tāpat ir atšķirīgi arī interesējošie jautājumi. «Par internetbankas lietošanu pārsvarā interesējas pensijas vecuma cilvēki, bet par datubāzēm – pedagogi,» tā viņa.

«Jau vairākus gadus par datubāzu izmantošanas iespējām ļoti interesējas pedagogi. Un, lai gan tie ir cilvēki, kuri visbiežāk nelabprāt atzīst, ka viņi kaut ko nemāk vai nesaprot, kopā mācāmies meklēt un analizēt informāciju. Daudziem ir pārsteigums, ka gūgle nav vienīgā platforma, kur varam meklēt informāciju,» tā bibliotēkas vadītāja, papildinot: skolotāji tiek iepazīstināti ar zinātniski akadēmiskajām datubāzēm un meklētājiem, piemēram, «Google scholar» un EBSCO.

Jelgavniece Evita Muzikante Digitālās nedēļas gaitā apmeklēja divas nodarbības – IT speciālistu konsultāciju, lai pārbaudītu savu datoru, un praktisko nodarbību portālā Latvija.lv. Viņa norāda, ka ilgu laiku ignorējusi digitālo vidi un tās iespējas, tomēr šogad sapratusi, tas ir veids, kā varētu taupīt savu laiku. «Esmu cilvēks, kuram nav internetbankas, jo īsti nav arī vajadzības – man vienmēr paticis samaksāt rēķinus skaidrā naudā pakalpojuma sniegšanas vietā un preci iegādāties, iepriekš to apskatot. Šobrīd saprotu, ka bez internetbankas tomēr neiztikt, jo visi elektroniskie pakalpojumi ir tai piesaistīti. Un, kad tā man būs pieejama, tālāk jau var apgūt arī portālu Latvija.lv. Pati jau saprotu, ka tur var izmantot pakalpojumu elektroniski un ietaupīt savu laiku, nesēžot rindā pie speciālista iestādē, tomēr sākotnēji šis informācijas apjoms šķiet neaptverami liels, bet visas darbības – sarežģītas,» tā viņa, papildinot: galvenais ir ar kaut ko sākt, un ar laiku viss kļūst skaidrs un saprotams.

Jāpiebilst, ka Digitālās nedēļas pasākumi turpināsies visu nedēļu – pasākumi pieejami uzņēmējiem, senioriem, kā arī citiem interesentiem.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti