Meklēšanas forma

Apmācies 3 °C Mērens vējš, 6.9 m/s no D-DA
Sestdiena, 2019. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

Digitālā nedēļa – ar skatu nākotnē

Jana Bahmane
«Šā gada Digitālās nedēļas piedāvājumā ir izteikti daudz individuālo konsultāciju, jo cilvēku e-prasmes ir ļoti atšķirīgas. Tāpat, plānojot aktivitātes, esam ņēmuši vērā dažādām mērķgrupām aktuālos jautājumus, piedāvājot īpaši uzņēmējiem, senioriem, jauniešiem un citiem interesentiem izstrādātas konsultācijas un lekcijas,» par Digitālās nedēļas aktivitātēm mūsu pilsētā stāsta Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) Informācijas resursu un tehnoloģiju nodaļas vadītāja un pasākuma koordinatore Jelgavā Antra Škinča. Digitālās nedēļas pasākumi ZRKAC, pilsētas bibliotēkās, LLU, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA) un Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) notiks no 25. līdz 29. martam.

Dažas no jau desmitās Digitālās nedēļas prioritātēm Jelgavā un valsts mērogā ir digitālās prasmes nākotnes digitālajam darbam, digitālā identitāte, kā arī drošība e-vidē. «Paredzams, ka nākotnē būs aktuālas tādas profesijas, kādas šobrīd vēl nemaz nepastāv, un e-prasmes būs nepieciešamas arvien vairākās jomās. Arī digitālā identitāte ir tematika, kas skar gan privātpersonas, gan uzņēmējus, – tas ir mūsu tēls interneta vidē. Mums jādomā par to, kā veidojas mūsu digitālais tēls, ko tas par mums stāsta, un svarīga ir ne vien pašu ievietotā informācija, bet arī tas, ko par mums raksta citi,» dažus no Digitālās nedēļas centrālajiem tematiem ieskicē A.Škinča, papildinot: arī šogad liela uzmanība tiks pievērsta drošībai elektroniskajā vidē, kritiskajai domāšanai, mediju pratībai un e-pakalpojumu izmantošanai.

Vai «Google» mani redz?

«Aizvadītā gada decembrī amatnieku un mājražotāju kontaktbiržā saskārāmies ar uzņēmēju interesi par to, kā efektīvi lietot tirdzniecības platformu Etsy.com, piedāvājot savu produkciju plašākai auditorijai, tādēļ Digitālajā nedēļā uzņēmējus aicinām  apmeklēt konsultācijas par Etsy.com iespējām. Tāpat organizēsim nodarbību par digitālās reklāmas izveidi ar tiešsaistē brīvi pieejamām programmām – būs iespēja arī uzzināt, kā paša spēkiem izveidot zīmola logo, bet individuālajās konsultācijās par digitālo mārketingu sociālajos tīklos stāstīsim, kā daudzveidīgi reklamēt savu produktu,» atklāj ZRKAC Uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas galvenais speciālists Agris Kalniņš.

Ņemot vērā uzņēmēju interesi, izstrādāta praktiskā nodarbība ««Google!» – vai tu mani redzi?», kuras mērķis ir atklāt «Google» meklētāja iespējas un veicināt izpratni par to, kā padarīt savu zīmolu redzamāku un pēc kādiem atslēgvārdiem citi to atrod.

Nākotnes profesijas – robotu treneris un mākoņu arhitekts

Digitālās nedēļas noslēgumā – 29. martā – ZRKAC notiks pasākums 12–19 gadu veciem jauniešiem «Digitālās prasmes nākotnes karjerai», kura dalībniekiem būs iespēja gan iedvesmoties no informācijas tehnoloģiju jomas speciālistu pieredzes stāstiem, gan arī apgūt digitālās prasmes. «Pasākuma pirmajā daļā jauniešus uzrunās jaunie uzņēmēji, kuri veiksmīgi pierādījuši sevi informācijas tehnoloģiju nozarē, bet pasākuma otrajā daļā būs praktiskās darbnīcas, kurās varēs apgūt animācijas, mājaslapu un video veidošanu, grafisko dizainu, kā arī uzzināt vairāk par kiberdrošību. Darbnīcas notiks divās vecuma grupās,» stāsta A.Škinča.

Apgūtās digitālās prasmes jaunieši varēs izmantot konkursā «Digitālās prasmes nākotnes digitālajam darbam» – līdz 15. maijam viņi aicināti izstrādāt aprakstu kādai no nākotnes profesijām, piemēram, robotu treneris, mākoņu arhitekts, datu detektīvs, 3D inženieris, mākslīgā intelekta attīstītājs. Turklāt apraksts jāiesniedz digitālā formātā – to drīkst veidot video, infografikas, animācijas, mājaslapas vai kādā citā formātā. Ar konkursa nolikumu var iepazīties vietnē www.eprasmes.lv.

Mācīsies pilnvērtīgi izmantot viedierīces

Ņemot vērā senioru interesi par viedierīču lietošanu, ZRKAC piedāvās vairākus seminārus padziļinātai viedtālruņa lietošanas apguvei. «Daudzi seniori prot rīkoties ar viedtālruni, bet mūsu mērķis ir parādīt, kā to darīt vēl efektīvāk, izmantojot vairāk iespēju un funkciju. Stāstīsim un rādīsim, kā lejupielādēt jaunas lietotnes, kā rūpēties par sava viedtālruņa drošību un pilnvērtīgi izmantot tā programmatūru,» skaidro A.Škinča.

Digitalizācija dažādās jomās

Jaunums šā gada Digitālās nedēļas bibliotēku piedāvājumā ir iespēja apgūt elektroniskās bibliotēkas «3td e-grāmatu bibliotēka» izmantošanu – vietnē pieejamas gan latviešu, gan ārzemju e-grāmatas latviešu valodā. Tāpat interesentiem stāstīs, kā elektroniskajā vidē lietot Nacionālo enciklopēdiju.

Savukārt NVA varēs saņemt konsultācijas par e-apmācību moduli «Mana nauda šodien un rīt. Finanšu pratība», iepazīties ar pašizpētes testiem, konsultēties par to, kā digitālajā vidē veidot CV un motivācijas vēstuli, kā arī uzzināt vairāk par NVA elektronisko pakalpojumu izmantošanu.

Par saviem e-pakalpojumiem individuāli konsultēs arī VSAA.

Bet LLU 12. klašu skolēnus, studentus un citus interesentus aicina apmeklēt pasākumu «Netērē papīru. Dari digitāli!» – interaktīvajā lekcijā varēs vairāk uzzināt gan par eID un elektroniskā paraksta lietošanu, gan par lietām, ko var kārtot elektroniski, netērējot papīru.

Tāpat ikviens var apmeklēt Digitālās nedēļas pasākumus citviet Latvijā – ar programmu var iepazīties portāla www.eprasmes.lv sadaļā «Pasākumu kalendārs». Bet tematiskajām diskusijām, kā ierasts, varēs sekot līdzi arī tiešsaistē.
 

Jelgavas pilsētas bibliotēka, Akadēmijas iela 26
Bērnu bibliotēka «Zinītis», Lielā iela 15
Pārlielupes bibliotēka, Loka maģistrāle 17
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, Pasta iela 43
Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs, Svētes iela 33
Nodarbinātības valsts aģentūras Jelgavas filiāle, Skolotāju iela 3
LLU, Jelgavas pils, Lielā iela 2

Ar Digitālās nedēļas pasākumu sarakstu Jelgavā vari iepazīties → ŠEIT

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti