Meklēšanas forma

Apmācies 14 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no R-DR
Sestdiena, 2019. gada 19. OktobrisVārda dienu svin: Elīna, Drosma, Drosmis

Demontē tiltu pār Svētes upi Būriņu ceļā

Ritma Gaidamoviča
Līdz 30. jūlijam ir aizliegta autotransporta satiksme Būriņu ceļa posmā no Vītolu ceļa līdz Bāra ceļam. SIA «Būvinženieris» darbinieki šonedēļ sākuši tilta pār Svētes upi Būriņu ceļā demontāžu, kura vietā tiks būvēts jauns dzelzsbetona tilts. Gājēji un velobraucēji minēto posmu var šķērsot pa speciāli izveidotu uzbērumu blakus tiltam.

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» pārstāve Kristīne Lazdiņa norāda, ka savu laiku nokalpojušā tilta demontāža pār Svēti Būriņu ceļā ir viens no projektā «Svētes upes caurplūdes atjaunošana pie Būriņu ceļa tilta» paredzētajiem pasākumiem. Pagājušajā nedēļā SIA «Būvinženieris» izveidojis uzbērumu blakus tiltam, lai pa to šķērsot upi varētu kājāmgājēji un velobraucēji, taču autotransporta kustība ir slēgta. «Šonedēļ uzņēmuma darbinieki ir sākuši tilta demontāžu. Šobrīd ir demontētas tilta sijas, klājs un margas, bet drīzumā tiks demontēti arī tilta balsti un sākta jaunā tilta būvniecība,» stāsta K.Lazdiņa.

Jāpiebilst, ka vecā tilta vietā tiks uzbūvēts jauns tilts pār Svēti, lai upē mazinātu ledus sastrēgumus un uzlabotu upes caurplūdi tilta vietā. «Pilsētsaimniecība» jau iepriekš informēja, ka tehniskajā apsekošanā secināts: esošais koka tilts ir bojāts – tajā konstatētas plaisas, novērota trupe, atsevišķi elementi ir sabrukuši, kā arī fiksēta tilta balstu sēšanās. Racionālāk ir būvēt jaunu tiltu – esošā koka tilta vietā tiks būvēts tilts ar laiduma konstrukciju no saspriegtas vienlaidus monolītā dzelzsbetona plātnes, kas nodrošinās lielāku nestspēju nekā vecais tilts.

Lai mazinātu intensīvu nokrišņu izraisītu aplūšanas risku Svētes upei piegulošajās teritorijās Būriņu ceļā un Sniega ielā, Jelgavas pašvaldība šobrīd īsteno divus projektus «Svētes upes caurplūdes atjaunošana pie Būriņu ceļa tilta» un «Zaļās infrastruktūras izveidošana Sniega ielas piegulošajās teritorijās», kas paredz virkni darbu. Šobrīd jau tiek atjaunota novadgrāvju sistēma minētajā teritorijā, Būriņu ceļā pār Svētes upi drīzumā tiks uzsākta jauna tilta būvniecība, tāpat projekta gaitā Vītolu ceļā paredzēts tilta pār Svēti vietā izbūvēt caurteku regulatoru un veidot ceļa uzbērumu, bet applūstošajās pļavās Svētes krastā tiks ierīkota atpūtas zona – celiņu tīkls ar koka laipām, pa kurām varēs pārvietoties arī palu laikā.

Jāpiebilst, ka sakarā ar projektos paredzētajiem darbiem šobrīd līdz 30. jūnijam ir ierobežota satiksme Miezītes ceļa posmā no Sniega ielas līdz Vītolu ceļam, no 6. jūnija līdz 31. jūlijam – Sniega ielas posmā no Dambja ielas līdz Miezītes ceļam, bet no 8. jūnija līdz 31. jūlijam – Līgas ielas posmā no Sniega ielas līdz Bebru ceļam.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti