Meklēšanas forma

Skaidras debesis 2 °C Lēns vējš, 3.5 m/s no DR
Sestdiena, 2019. gada 16. FebruārisVārda dienu svin: Jūlija, Džuljeta

Dalīsies atmiņās par Pilsoņu kongresa darbību

www.jelgavasvestnesis.lv
Līdz 4. martam Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā apskatāma Latvijas Nacionālās bibliotēkas veidotā ceļojošā izstāde «Latvijas Republikas Pilsoņu kongresam — 25». Tāpat šo piektdien, 16. februārī, pulksten 15 muzejā notiks tikšanās ar Pilsoņu kongresa delegātiem un darbiniekiem – viņi dalīsies atmiņās par Latvijas Trešo atmodu, runās par mūsu valsts šodienu un nākotni. Tikšanos bez maksas aicināts apmeklēt ikviens interesents.

Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā norāda, ka Pilsoņu kongress ir 1918. gadā dibinātās un starptautiski atzītās Latvijas Republikas tiesiska pārstāvība, ko 1990. gadā ar Trešās atmodas sabiedrisko un politisko organizāciju palīdzību ievēlēja Latvijas Republikas pilsoņi un viņu pēcnācēji, lai tiesiskā ceļā atjaunotu 1918. gadā dibināto Latvijas valsti. 1990. gada 18. martā ievēlētā Latvijas Padomju Sociālistiskās Republikas Augstākā padome bija spiesta rēķināties ar Pilsoņu kongresa nostāju – tās ietekmē tika atjaunota 1922. gada Satversmes, 1937. gada Civillikuma darbība, valsts iestāžu nosaukumi un citi valsts elementi. Tika uzsākta īpašumtiesību atjaunošana tuvu stāvoklim pirms Latvijas okupācijas.

Tāpat Pilsoņu kongress vairāku tūkstošu eksemplāru metienā izdeva laikrakstu «Pilsonis» (vēlāk «Pavalstnieks»), izplatot to visā Latvijā. Kongress uzsāka izsniegt Latvijas Republikas pilsoņa apliecības – personu apliecinošus dokumentus, kas apliecināja pilsoņa piederību Latvijas valstij.

Tikšanās laikā, 16. februārī, interesentiem būs iespēja uzzināt vairāk par Pilsoņu kongresa darbību, klausoties atmiņu stāstus, kā arī apskatot informatīvo izstādi.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru