Meklēšanas forma

Light sleet 2 °C Mērens vējš, 7.3 m/s no D-DA
Sestdiena, 2019. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

Cīņā par titulu «Jelgavas kaķis 2019» iesaistījušies 197 kaķi

Ritma Gaidamoviča
Šodien Zemgales Olimpiskajā centrā atklāta jau devītā specializētā kaķu izstāde «Jelgavas kaķis 2019», kas interesentiem būs apskatāma arī rīt, 15. septembrī, no pulksten 10 līdz 15. Izstādē piedalās 197 kaķi un visplašāk pārstāvētie ir meinkūni. Jāpiebilst, ka tieši skatītāji, balsojot, var noteikt titula «Jelgavas kaķis 2019» ieguvēju, kurš tiks paziņots svētdien pulksten 14.

«Uz izstādi Jelgavā ir ieradušies 197 dažādu šķirņu kaķi. No tiem viskuplāk pārstāvētie ir meinkūni, tostarp vairāki jelgavnieki. Šī šobrīd ir viena no populārākajām kaķu šķirnēm, turklāt arī apmeklētājiem tie ļoti patīk sava iespaidīgā izmēra dēļ,» stāsta konkursa sekretāre Jeļena Vasiļjeva, piebilstot, ka Jelgavā ieradušies ne tikai kaķi no Latvijas, bet arī Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Baltkrievijas. Līdzās vairākiem desmitiem meinkūnu, apskatāmi arī citu šķirņu kaķi, piemēram, Svētās birmas, Persijas, Burmas, Devonas reksa šķirnes kaķi, kā arī Norvēģijas meža kaķis, Ņevas maskerādes un ocikets.

Dalībnieku vidū ir arī pērnā gada konkursa «Jelgavas kaķis 2018» trešās vietas ieguvējs meinkūna šķirnes rudais runcis Antares no Jelgavas, kurš pavisam nesen nosvinējis divu gadu jubileju. «Esam jau izauguši lieli, un ceram, ka arī šogad iemantosim izstādes apmeklētāju simpātijas,» saka Antares saimniece Kristīne Bogdane, piebilstot, ka meinkūna kaķi ļoti patīk maziem bērniem. «Ik pa brīdim tik dzirdu: «Paskaties, kāda liela ķepa!». Protams, salīdzinot maza bērna roku ar Antares ķepu, tās ir gandrīz vienādas, tāpēc bērniem šie kaķi šķiet gandrīz kā tīģeri,» tā saimniece, piebilstot, ka Antares divu gadu vecumā sver deviņus kilogramus. «Šīs šķirnes kaķi ir ļoti mierīgi, mīļi – īsti ģimenes mīluļi. Tiesa, jutām, ka Antaresam mājās ir kļuvis garlaicīgi, bet ar kaimiņu kaķiem socializēties nedrīkst, tāpēc šogad iegādājāmies ģimenē vēl vienu meinkūnu – melno Kodiju, kuram šobrīd ir četri mēneši. Šogad viņu uz izstādi vēl nevedām, bet nākamgad brauksim,» stāsta K.Bogdane.    

Jāpiebilst, ka līdzās kaķiem aplūkojamas arī šinšilas, freskas, dažādi grauzēji, papagaiļi un vairāku šķirņu baloži.

Tradicionāli izstādes noslēgumā starptautiska tiesnešu komanda noteiks izstādes labākos kaķus, kuri sacentīsies par prestižo izstādes uzvarētāja titulu «Best in show», bet galvenās balvas – titula «Jelgavas kaķis 2019» – ieguvēju noteiks apmeklētāji, kuriem divu dienu gaitā būs iespēja nobalsot par savu favorītu. Uzvarētājs saņems īpašo Jelgavas pilsētas domes kausu, kas Zemgales Olimpiskajā centrā tiks pasniegts svētdien, 15. septembrī, pulksten 14.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti