Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.5 m/s no A-DA
Ceturdiena, 2019. gada 21. NovembrisVārda dienu svin: Zeltīte, Andis

Bibliotēkas pagalmā – māksla, eksperimenti un sacensību gars

Jana Bahmane
Šodien Jelgavas pilsētas bibliotēkas pagalmā bibliotēkas lasītājus un citus interesentus pulcēja Ģimenes diena, kurā īpašu apmeklētāju interesi raisīja prasmju rotaļlietas kendamas sacensības. Līdztekus tām pasākuma dalībnieki varēja piedalīties stafetē, izzinošos eksperimentos un kopīgas gleznas veidošanā, uz 120X240 centimetru liela audekla iemūžinot sevi un savas šīsdienas sajūtas.

«Ar kendamu darbojos jau aptuveni pus gadu – sākumā dažādus trikus apguvu ar drauga kendamu, bet vēlāk tiku pie savas. Spēlējot kendamu, es gūstu gandarījumu, kā arī tā attur mani no pārmērīgas viedtālruņa lietošanas, jo esmu aizņemts mācoties arvien jaunus trikus,» atklāj divpadsmit gadus vecais Kaspars no Brocēniem, kurš šodien startēja kendamas sacensībās. Bet jelgavnieks Krišjānis, kurš šoruden uzsāks mācības 4. klasē, kendamu pārvalda, kopš 2. klases, un atklāj, ka vidēji dienā tai velta divas stundas. «Pārsvarā kendamu spēlēju mājās, bet jaunus trikus mācos no draugiem,» tā uzrunātais Ģimenes dienas dalībnieks. Kendamas sacensību organizators Mairis Loiko norāda, ka sacensību koncepti ir ļoti dažādi, taču šodien turnīra dalībnieki tika sadalīti pa divi, aicinot katru otram parādīt trikus, kurus pāriniekam ar trim mēģinājumiem jāatkārto – sacensības turpinās, līdz noskaidrots turnīra prasmīgākais spēlētājs. Jāpiebilst, ka sacensībās piedalījās interesenti no Jelgavas, Brocēniem, Skrundas un Rīgas.

Tāpat radošajās darbnīcās prasmju rotaļlietas kendamas mīļotāji varēja ne vien iemācīties darināt kendamas turētāju, bet arī kendamas alternatīvas – kenkubus, kubkubus un kentabus.

Jelgavas pilsētas bibliotēkas pagalmā šodien tapa kopīgi radīts mākslas darbs – Jelgavas ģimenes glezna, ko ar savu otas pieskārienu varēja papildināt ikviens interesents. «Aicināju katru brīvi izpausties, izvēloties sev atbilstošu krāsu, formu – šādu darbu iznākums nekad nav paredzams, taču interesants. Dažkārt var pat izgriezt kādu darba detaļu, kas var kļūt par patstāvīgu mākslas darbu,» vērtē mākslinieks mākslas studijas «Mansards» vadītājs Raitis Junkers. Viktorija Lelde un Emīlija, kuras piedalījās gleznas tapšanā, atklāj, ka līdz šim nekad nav bijušas daļa no tik vērienīga kopdarba – šī ir lieliska iespēja izpausties un improvizēt.

Bet dažādas fizikas likumsakarības praksē varēja izzināt, vērojot un piedaloties nelielos eksperimentos, pārliecinoties, piemēram, par to, ka papīra lapa var noturēt ūdens glāzē esošo ūdeni, arī tad, ja glāze ir apgriezta otrādi.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru