Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Mērens vējš, 7.3 m/s no R-DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Bibliotēka – ģimenei draudzīga vieta

Ilze Knusle-Jankevica
«Es apskatījos grāmatas, noklausījos pasaku, metu grozos kamoliņus, taisīju sniegpārsliņu, zīmēju,» iespaidos dalās piecgadīgā Laura. Viņa ar mammu šodien apmeklēja Ziemas ģimenes dienu Jelgavas pilsētas bibliotēkā, un, kā atzīst mamma Sanita, šis viņām bijis pirmais bibliotēkas apmeklējums.

«Lasām daudz – katru vakaru vismaz pusstundu pirms gulētiešanas. Mājās visas grāmatas izlasītas jau krustu šķērsu. Tad nu beidzot saņēmāmies un devāmies uz bibliotēku – uz to pamudināja arī tas, ka tieši šodien bibliotēkā bija Ziemas ģimenes diena,» stāsta Sanita. Viņa spriež, ka dažādi pasākumi un interesantas aktivitātes cilvēkus piesaista un vairāk mudina apmeklēt bibliotēku, turklāt tā ir arī kā papildu motivācija iziet no mājām.

«Ikdienā bibliotēku aktīvi neapmeklējam, bet šī ir laba iespēja uzzināt par to ko jaunu,» norāda Sintija Brente. Viņas ģimene pasākumu apmeklēja pilnā sastāvā – mamma, tētis un dēli Viestards un Jēkabs. «Tā kā zēniem ir maza gadu starpība, varējām atrast nodarbes, kas patīk abiem,» tā Sintija, papildinot, ka apmeklēt pasākumu pamudinājis arī tā nosaukums: «Uzrunāja tieši tas, ka nosaukumā norādīts – Ģimenes diena.» Zēni labprāt klausījās pasaku un radošajās darbnīcās gatavoja dāvaniņas. «Šāda veida pasākumi popularizē bibliotēku,» uzskata Sintija, papildinot – šāda veida aktivitātes pierāda, ka bibliotēku var apmeklēt ne tikai tad, ja tas nepieciešams mācību procesā.

Ziemas Ģimenes diena uzrunāja ne tikai jelgavniekus – to apmeklēja arī Puķīšu ģimene no Ozolniekiem. «Dzīvojam Ozolniekos un bibliotēku apmeklējam tur, bet šādi pasākumi tajā nenotiek,» stāsta Kristapa un Olivera mamma, piebilstot: ģimene pasākumu apmeklēja pērn, iepatikās, tāpēc arī šogad nolēmuši braukt uz Jelgavu. Vecāki spriež, ka bērniem visvairāk patīk dažādas atrakcijas un spēles, radošās darbnīcas.

Jāpiebilst, ka Ziemas ģimenes dienas programma bija piemērota ne tikai mazajiem, bet arī lielajiem: bija iespēja tikties ar rakstnieci Janu Egli, kura par stāstu krājumu «Gaismā» šogad saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu, apskatīt izstādi «Eriks Ādamsons un Jelgava», skatīties attēlu teātra izrādi, kā arī piedalīties radošajās darbnīcās, uzrakstīt vēlējumu Ziemassvētku vecītim, piedalīties viktorīnā un par pareizām atbildēm pelnīt konfektes. Par īpašu noskaņu bibliotēkā rūpējās saksofonists Ingmārs Kalniņš.

Jāpiebilst, ka Ģimenes diena bibliotēkā notiek jau vairākus gadus. Šogad Ziemas ģimenes diena rīkota Jelgavas pilsētas bibliotēkas īstenotā Latvijas–Lietuvas pārrobežu projekta «Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā» ietvaros.

Foto: Santis Zībergs

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru