Meklēšanas forma

Apmācies 9 °C Viegls vējš, 2.9 m/s no D-DA
Svētdiena, 2019. gada 17. NovembrisVārda dienu svin: Hugo, Uga, Uģis

Bibliotēkā būs interaktīvs dabaszinātņu stends

Jana Bahmane
Jelgavas pilsētas bibliotēka sadarbībā ar uzņēmumu «Web Multishop Company» šobrīd strādā pie interaktīva dabaszinātņu stenda izveides, kas bibliotēkas lasītājiem būs pieejams jau maijā – stends sniegs ģimenēm iespēju izmēģināt četras ar dabaszinātņu jomu saistītas spēles, kas būs veltītas pasaulslaveniem zinātniekiem Īzakam Ņūtonam, Galileo Galilejam, Arhimēdam un Marijai Sklodovskai-Kirī. Spēles dalībniekiem būs iespēja iepazīt ne vien šo zinātnieku atklājumus, bet arī interesantā veidā izprast dabaszinību likumsakarības.

«Mūsu mērķis ir izstrādāt mūsdienīgu un bibliotēkas apmeklētājiem saistošu interaktīvu stendu ar iebūvētu skārienjūtīgu ekrānu, kameru fotoattēlu uzņemšanai un programmatūru trīs valodās – latviešu, krievu un angļu –, kurā būs pieejamas četras dabaszinību jomai veltītas spēles. Tajās darbosies pasaulslaveni zinātnieki, tādēļ spēlētājiem būs iespēja uzzināt vairāk par katra zinātnieka atklājumiem fizikā un sasaistīt gūtās zināšanas ar reālo dzīvi,» stāsta Jelgavas pilsētas bibliotēkas projektu vadītāja Klinta Kalnēja. Viņa papildina, ka ideja par šādu izglītojošu stendu aizgūta no Latvijas Nacionālās bibliotēkas, kur jau ir pieejama līdzīga spēle. «Interaktīvās spēles stimulē bērna domāšanu, attīsta loģiku, veicina koncentrēšanos. Tāpat ar šīs spēles starpniecību vēlamies veicināt paaudžu sadarbību, aicinot izzinošo spēli spēlēt ģimenes lokā,» tā K.Kalnēja.

Interaktīvais stends top «Interreg V–A» Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam projekta «Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā» gaitā, kas paredz, ka līdz 2019. gada februārim Jelgavas pilsētas bibliotēkā, Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā un Šauļu pilsētas publiskajā bibliotēkā tiks modernizēti piedāvātie pakalpojumi. «Plānojam, ka ar laiku interaktīvo spēli izmantosim, lai kopā ar projekta partneriem organizētu interaktīvās spēles sacensības starp Jelgavas, Liepājas un Šauļu pilsētu komandām,» papildina K.Kalnēja. Papildu interaktīvajam stendam projekta gaitā Jelgavas bibliotēkā plānots uzstādīt grāmatu drošības vārtus, kas ļaus ieviest pašapkalpošanās sistēmu, kā arī ierīkot videonovērošanu.

Interaktīvā stenda saturu izstrādāja Jelgavas pilsētas bibliotēkas kolektīvs, bet dizainu veido SIA «Web Multishop Company». No maija stends atradīsies Jelgavas pilsētas bibliotēkas Daiļliteratūras lasītavas bērnu stūrītī, taču nākotnē to plānots pārvietot uz bērnu bibliotēku «Zinītis», kad bibliotēka atradīsies Zemgales prospektā.

Projekta «Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā», kura vadošais partneris ir Jelgavas pilsētas bibliotēka, kopējās izmaksas ir 585 262.94 eiro (no tām Jelgavas pilsētas bibliotēkas projekta izmaksas – 263 449,92 eiro, tostarp 223 932,43 eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, 13 172,50 eiro ir valsts budžeta dotācija un 26 344,99 eiro – Jelgavas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums). Savukārt interaktīvā stenda izmaksas ir 15 639,25 eiro.

Foto: spēles sākuma skata vizualizācija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti