Meklēšanas forma

Apmācies 8 °C Vēja vēsma, 1.5 m/s no R
Otrdiena, 2019. gada 17. SeptembrisVārda dienu svin: Vera, Vaira, Vairis

Bibliotēka aicina izzināt klausāmgrāmatu klāstu

www.jelgavasvestnesis.lv
Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina iepazīt bibliotēkas katalogā iekļautās klausāmgrāmatas, ko var izmantot ne vien neredzīgi un vājredzīgi cilvēki, bet arī citi interesenti, kuriem nav iespējas pilnvērtīgi lasīt rakstu darbus.

«Sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Jelgavas filiāli piedāvājam klausāmgrāmatas latviešu un krievu valodā cilvēkiem ar redzes traucējumiem un citām veselības problēmām, kas neļauj baudīt lasīšanas priekus. Šī ir lieliska iespēja ikvienam mūsu lasītajam, kuram ir vecmāmiņas, vectētiņi, draugi, radi, kas vēlas klausīties audiogrāmatu, šādu pakalpojumu pie mums saņemt,» norāda Jelgavas pilsētas bibliotēkā. Bibliotēkas klausāmgrāmatu piedāvājumu var apskatīt ŠEIT.

Autortiesību likums paredz, ka audiogrāmatas var izmantot neredzīgas personas, cilvēki ar redzes un uztveres traucējumiem, kuru dēļ viņiem nav iespējas lasīt rakstu darbus tādā pašā  kvalitātē, kā to var cilvēks bez šādiem traucējumiem. Tāpat klausāmgrāmatas ir piemērotas interesentiem, kuri fizisku traucējumu dēļ nespēj noturēt grāmatu, rīkoties ar to, fokusēt skatienu.

«Plašāks klausāmgrāmatu klāsts pieejams Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Jelgavas filiālbibliotēkā Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 16. Pie mums var atnākt uz konsultāciju, interesēties par vēlamajām audiogrāmatām, un, tā kā mums ir starpbibliotēku abonements, interesējošās audiogrāmatas varam pasūtīt arī no Rīgas,» stāsta Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Jelgavas filiālbibliotēkas vadītāja Iveta Skapste. Bibliotēka atrodas P.O.Kalpaka iel 16, 306. kabinetā – vienā ēkā ar Latvijas Neredzīgo biedrības Jelgavas teritoriālo organizāciju, ar ko bibliotēkai izveidojusies cieša sadarbība.

Foto: Jelgavas pilsētas bibliotēka

Viedokļi

Pievienot komentāru