Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.5 m/s no A-DA
Ceturdiena, 2019. gada 21. NovembrisVārda dienu svin: Zeltīte, Andis

Bezmaksas nodarbībās varēs saņemt padomus pusaudžu audzināšanā

Ritma Gaidamoviča
Jelgavas Sociālo lietu pārvalde aicina jelgavniekus, kuru ģimenēs aug pusaudži vecumā no 12 līdz 16 gadiem, piedalīties bezmaksas grupas nodarbībās «Ceļvedis, audzinot pusaudzi». Pirmā tikšanās paredzēta 17. septembrī pulksten 17. Nodarbībai iepriekš jāpiesakās, jo vietu skaits ir ierobežots.

«Šajās bezmaksas nodarbībās tiks pārrunātas tieši pusaudžu vecākiem aktuālas tēmas. Dažkārt cilvēkiem ir nepieciešams pārrunāt to, kas notiek viņu ģimenē, dzirdēt citu pieredzi, kā arī saņemt ieteikumus, kā rīkoties konkrētā viņa situācijā,» stāsta nodarbību vadītāja sociālā darbiniece Daiga Cīrule. Viņa norāda, ka pavisam paredzētas desmit bezmaksas nodarbības, kuru laikā ar vecākiem tiks runāts par pusaudžu attīstību – gan psiholoģisko, gan fizisko, gan seksuālo. Tajās tiks runāts arī par pusaudžu un vecāku tiesībām, pienākumiem, atbildību, kā arī savstarpējām attiecībām un komunikāciju ģimenē. Iecerēts runāt arī par veselīgu dzīvesveidu – brīvo laiku, fiziskajām aktivitātēm, uzturu, atkarībām, kā arī par pusaudžu sociālajām prasmēm, tostarp, draugiem un subkultūrām. Vecāki nodarbībās uzzinās arī to, kas ir emociju pašregulācija, emociju un uzvedības traucējumi un kā ar tiem tikt galā, kur meklēt palīdzību. Tiks apspriestas arī pusaudža dzīves prasmes jeb tas, cik viņš ir gatavs patstāvīgai dzīvei.

Paredzēts, ka nodarbības notiks vienu reizi nedēļā – otrdienās – trīs stundas. Pirmā nodarbība paredzēta otrdien, 17. septembrī, pulksten 17 Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes Ģimenes atbalsta nodaļā Zirgu ielā 47a, 2. stāvā.  

Lai rēķinātos ar dalībnieku skaitu, jo vietu skaits ir ierobežots, vecāki aicināti iepriekš pieteikties nodarbībām, zvanot pa tālruni 63011783, 20538320 vai rakstot pa e-pastu daiga.cirule@soc.jelgava.lv.

Foto: stock.xchng

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti