Meklēšanas forma

Apmācies 0 °C Lēns vējš, 5 m/s no D
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Bērni mācās makšķerēt un sacenšas par lielāko lomu

Ilze Knusle
«Divarpus gadus vecais dēliņš Ēriks man visu laiku prasījās copēt, bet īsti nesanāca aizbraukt. Kad uzzināju par makšķerēšanas festivālu ģimenēm, sapratu, ka šo iespēju garām laist nedrīkst – jāizmanto tas, ka iedod gan makšķeri, gan pastāsta un parāda, kā jāmakšķerē,» saka Kitija no Olaines, kura ar dēlu, māsu un māsas bērniem Jelgavas makšķerēšanas festivālā piedalījās pirmo reizi.

Makšķerēšanas festivāls Lielupes promenādē notika trešo gadu, un ir jau krietni izaudzis. «Pirmajā gadā pasākumā piedalījās daži vietējie entuziasti, bet skeptiski noskaņoto bija krietni vairāk. Šogad redzam, ka daļa no skeptiķiem jau paši te ir ar makšķeri rokās, un tas priecē,» norāda viens no pasākuma organizatoriem Kārlis Goldmans. Tāpat, augot apmeklētāju interesei, mainījies arī pasākuma koncepts – ja pirmajā gadā akcents tika likts uz makšķerēšanu, tad nu tiek domāts arī par interesantām un izglītojošām aktivitātēm visai ģimenei. «Pirmajā gadā līdz apbalvošanai palika tikai paši lielākie entuziasti, bet tagad programma ir tik piesātināta, ka visiem ģimenes locekļiem ir, ko darīt – ja apnīk makšķerēt, var izpildīt kādu ģimenes spēles aktivitāti, pakrāsot, iepazīt Latvijas zivju sugas un uzzināt ko vairāk par zemūdens makšķerēšanu,» stāsta K.Goldmans.

Aktivitāšu programma veidota sadarbībā ar Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centru. Centra Zivsaimniecības nodaļas vadītāja Agnese Neimane-Jordane skaidro, ka centrs iesaistījies pasākumā, lai veidotu Jelgavā ģimenes makšķerēšanas tradīcijas. «Ja bērnam iepatiksies makšķerēt, bez ģimenes atbalsta un iesaistes viņš šo vaļasprieku attīstīt nevarēs,» viņa uzsver. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja iemācīties siet makšķerēšanas mezglus, trenēt spiningošanas prasmes, cenšoties trāpīt zābakā vai spainī, paskatīties ar zemūdens makšķernieka acīm, apgūt jaunas kulinārās prasmes. «Padomāts bija arī par pašiem mazākajiem – viņi ar plastmasas makšķerēm varēja ķert baseiniņā zivis, mēģinot iegūt zivs noķeršanas sajūtu,» tā A.Neimane-Jordane, norādot: Jelgavai cauri plūst divas upes, un ir patīkami, ka tās tiek izmantotas.

Bērni šodien ne tikai mācījās izmakšķerēt zivi, daži iesaistījās visnotaļ sīvā cīņā par lielākās zivs noķeršanu. «Mani draugi makšķerēja, bet sākumā man tas šķita garlaicīgi. Pievērsties makšķerēšanai mani pamudināja tas, ka veikalā ar atlaidi varēja nopirkt makšķeri. Pēc tam sāku internetā pētīt, kā ar to jārīkojas, kā jāķer zivis. Tagad jau makšķerējam kopā ar draugiem un drauga tēti,» stāsta 14 gadus vecais jelgavnieks Ralfs Rubenis, kurš izcīnīja 3. vietu. Viņš sev makšķerēšanu atklāja aptuveni pirms gada, un šajā nodarbē visvairāk viņu aizrauj sajūta, kad zivs ir pieķērusies. Balvu par lielāko zivi saņēma Kristians Gavars.

«Melno cepurīšu balerijas» pavārs Edgars Biķernieks demonstrēja, kā uzturā izmantot zivi. Viņš gatavoja meksikāņu ēdienu tostadu, oriģinālās sastavdaļas aizvietojot ar Latvijas vietējiem produktiem – zandartu, tomātiem, kāpostiem, sīpoliem, ķiplokiem. «Ir daudz ģimeņu, kurās zivs nav iekļauta ikdienas ēdienkartē, tāpēc nereti bērni zivi nemaz nav ēduši. Mans uzdevums ir pagatavot ko tādu, lai zivs patiktu arī bērnu garšas kārpiņām,» tā viņš. Uz jautājumu, vai bērniem garšo zivis, atskanēja dažas apstiprinošas atbildes, bet uz jautājumi, kuri vecāki mājās zivis gatavo, apstiprinoša bija tikai viena atbilde.

Jelgavas makšķerēšanas festivālu bērniem organizēja jelgavnieki Jānis Cirsis, K.Goldmans un SIA «Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centrs», kas Latvijā izplata makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kartes. Pasākumu finansiāli atbalstīja copes lietu veikals «Asaris», «Dēļotava» un «Ūdens velosipēdu un laivu noma».

Foto: Raitis Supe/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti