Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 7 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no DR
Pirmdiena, 2019. gada 18. MartsVārda dienu svin: Ilona, Adelīna

Atzinības krustu saņem arī Ivita Burmistre un Jāzeps Kivlenieks

Ritma Gaidamoviča
Valsts augstāko apbalvojumu – Atzinības krustu – Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienas priekšvakarā Rīgas pilī Valsts prezidents Raimonds Vējonis pasniedza arī jelgavniecei Latvijas Republikas ārkārtējai un pilnvarotai vēstniecei Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD) Ivitai Burmistrei un Jelgavas lauksaimniecības mašīnu izgatavošanas uzņēmuma SIA «Agro Vita» direktoram Jāzepam Kivleniekam.

Jelgavniecei I.Burmistrei piešķirts III šķiras Atzinības krusts, un viņa iecelta par ordeņa komandieri. I.Burmistre kopš 2016. gada augusta ir Latvijas vēstniece OECD, kas šobrīd apvieno 35 attīstītākās pasaules valstis. OECD, kuras galvenā mītnes vieta ir Parīzē, Francijā, palīdz valstīm apzināt iespējamās ekonomiskās un sociālās problēmas, noteikt stratēģijas to risināšanai. «Mana pirmā un vienīgā darbavieta ir Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, un nākamgad apritēs jau 20 gadi, kopš tur strādāju,» stāsta jelgavniece. Viņa atzīst, ka vienmēr centusies strādāt ar visaugstāko atbildības izjūtu, pēc labākās sirdsapziņas, ar iedvesmu un aizrautību, pārstāvot Latvijas intereses ārpus valsts robežām. «Sirsnīgi pateicos par valsts novērtējumu manam darbam,» saka I.Burmistre. Neraugoties uz augsto amatu un ikdienas darba pienākumiem, vēstniece uzsver: viņa vienmēr atceras, ka ir no Jelgavas. «Es izmantoju katru iespēju, lai saviem ārvalstu kolēģiem stāstītu par Jelgavas vēsturi, kultūru, tradīcijām un biznesa iespējām, tāpat aicinu viņus apmeklēt Jelgavas skaistākās vietas un pārliecināties par manis stāstīto klātienē,» saka vēstniece.

Diplomātes karjeras laikā I.Burmistre bijusi arī Ārlietu ministrijas Ekonomisko attiecību un attīstības sadarbības politikas departamenta direktore, vadījusi Starptautiskās tirdzniecības un investīciju nodaļu, bijusi pastāvīgā pārstāvja Pasaules tirdzniecības organizācijā vietniece Latvijas Republikas pastāvīgajā pārstāvniecībā ANO Ženēvā, kā arī strādājusi Latvijas Republikas vēstniecībā ASV.

Ar IV šķiras Atzinības krustu apbalvots un par ordeņa virsnieku iecelts J.Kivlenieks. «Par šo atzinību liels paldies maniem bijušās «Jelgavas lauktehnikas», kuru vadīju 25 gadus, kolēģiem, ar kuriem kopā no nulles izveidojām uzņēmumu ar 1500 darbiniekiem. Esmu pateicīgs arī esošajam kolektīvam, ar kuru šobrīd strādāju uzņēmumā «Agro Vita», kas ražo lauksaimniecības tehniku un kūdras ieguves mašīnas Latvijas un ārvalstu tirgiem, kā arī paldies manai sievai Valentīnai un ģimenei,» saka J.Kivlenieks, piebilstot, ka šis apbalvojums ir apliecinājums tam, ka viņš dzīvē ir izvēlējies pareizo profesiju – lauksaimniecības tehnikas inženieris. «Atceros, 1939. gadā pie tēva viesojās divi inženieri, un tēvs man teica: «Mācies, dēliņ, tu arī būsi inženieris.» Tēva vārdi piepildījās, un patiesi visu mūžu esmu veltījis šai profesijai. Šis apbalvojums apliecina, ka tas nav bijis veltīgi,» saka J.Kivlenieks.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka Atzinības krustu 3. maijā Rīgas pilī saņēma arī ilggadējā Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas direktore Zelma Ozoliņa un LLU asociētais profesors Jānis Ābele, bet Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Juris Staļģevics apbalvots ar Viestura ordeni.

Foto: Latvijas Valsts prezidenta kanceleja

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti