Meklēšanas forma

Apmācies 0 °C Mērens vējš, 7.5 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 22. NovembrisVārda dienu svin: Aldis, Alfons, Aldris

Atzīmē Jelgavas Valsts ģimnāzijas rekonstrukcijas noslēgumu

www.jelgavasvestnesis.lv
Šodien Jelgavas Valsts ģimnāzijā Mātera ielā 44 norisinājās rekonstrukcijas darbu noslēguma pasākums, kurā skolas un pilsētas vadība pateicās atjaunošanas darbu īstenotājiem un sadarbības partneriem. «Tuvojoties skolas simtgadei, tā saņēmusi sen lolotu dāvanu – atdzimšanu. Šis ir vērtīgs ieguldījums nākotnē, jo tapusi 21. gadsimta skola – mūsu izglītības pils,» norādīja Jelgavas Valsts ģimnāzijas direktore Inese Bandeniece.

«Šodien mums ir gandarījums par Jelgavas Valsts ģimnāzijas rekonstrukciju, jo esam sasnieguši uzstādīto mērķi. Tas bijis iespējams pateicoties profesionāļu komandas salāgotam darbam, kur katrs strādāja šī mērķa labad. Projekta izstrādes un būvdarbu gaitā nācās saskarties ar daudziem izaicinājumiem – sākot ar lēmumu pārcelties un mācīties Jelgavas pilī, beidzot ar niansēm būvniecības procesā, – tomēr kopīgiem spēkiem viss tika atrisināts, jo vēlme sasniegt rezultātu, vienmēr ir tā, kas ved pie rezultāta,» sakot pateicības vārdus projekta īstenotājiem un vēlot skolas komandai iedvest «elpu» jaunajās telpās, norādīja Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Par teicamu sadarbību klātesošajiem pateicās arī «RERE Būve» valdes priekšsēdētājs Valdis Koks. «Šis objekts ir pozitīvais piemērs tam, kā iespējams sasniegt rezultātu, strādājot komandā. Novēlam, lai jaunā vide palīdz attīstīt jaunus talantus, un ēka kalpo paaudžu paaudzēm,» teica V.Koks. Būvnieki pasniedza skolai arī īpašu piemiņas dāvanu – restaurētu solu, kas pirms daudziem gadiem izmantots mājturības stundās. Savukārt arhitekte SIA «ARH Studija» būvprojekta vadītāja Vija Ozola uzsvēra: ēkai ir savs stāsts, un ir vērtīgi, ka tas tika saglabāts. «No arhitektu viedokļa, skolā nenotika krasas pārmaiņas – viss izskatās tā, it kā tas vienmēr te būtu bijis. Un tas ir pareizi. Ir prasmīgi saglabātas vērtības, kurām ir savs stāsts. Lai tas turpinās!» vēlēja V.Ozola.

Jāpiebilst, ka Jelgavas Valsts ģimnāzijas rekonstrukcijas projekts ir viens no vērienīgākajiem pašvaldības projektiem, kas realizēts pēdējo gadu laikā, gan no paveiktā darba apjoma, gan no tehniskā un profesionālā izaicinājuma viedokļa, gan ieguldīto līdzekļu ziņā. Ģimnāzijas ēka būvēta pēc arhitekta Valda Zebauera projekta un ekspluatācijā nodota 1939. gadā. Otrā pasaules kara laikā tika nopostīti apmēram 95 procenti pilsētas, un šī ēka bija viena no tām, kas tika atjaunota. Tā kā skola līdz šim vērienīgu remontu nebija piedzīvojusi, tā glabāja 20. gadsimta 30. gadu vēstures liecības, ko rekonstrukcijas gaitā tika nolemts maksimāli saglabāt.

Būvdarbi objektā ilga divarpus gadus – šajā laikā ēkai ir jauns jumts un logi, atjaunota un 20. gadsimta 30. gadu funkcionālajai arhitektūrai raksturīgos pelēcīgos toņos nokrāsota fasāde, labiekārtota teritorija un rekonstruēts stadions. Būtiski ir arī tas, ka izbūvētas jaunas komunikācijas – apkure, kanalizācija, ūdensvads, elektrība. Izremontētas arī skolas telpas, vienlaikus veidojot telpu grupas mācību priekšmetu blokiem, piemēram, valodu un vēstures bloku, matemātikas un informātikas bloku, dabaszinību bloku. Pagrabstāvā joprojām būs virtuve, ēdamzāle, garderobe un zēnu mājturības kabinets, bet no jauna izveidots meiteņu mājturības kabinets, kurā būs šujmašīnas un virtuves aprīkojums. Tāpat izbūvēta plaša un moderna bibliotēka, vieta atrasta arī skolas muzejam. Šobrīd vēl tiek piegādātas pēdējās mēbeles, kas izgatavotas pēc individuāla pasūtījuma, jaunas iekārtas gan skolas ēdnīcai, gan meiteņu mājturības kabinetam, interaktīvie risinājumi mācību procesa dažādošanai un aprīkojums dabas zinātņu kabinetiem un laboratorijām.

Jāpiebilst, ka Jelgavas Valsts ģimnāzija izveidota 1922. gadā un pēc trīs gadiem atzīmēs 100. jubileju.

Projekta «Mācību vides uzlabošana Jelgavas Valsts ģimnāzijā un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā» kopējās izmaksas ir 13 628 570,25 eiro. Attiecināmās izmaksas ir 9 432 598,08 eiro – 6 315 161 eiro (66,95 procenti) ERAF finansējums, 3 117 437,08 eiro (33,05 procenti) Jelgavas pašvaldības finansējums un valsts budžeta dotācija pašvaldībām. Neattiecināmās izmaksas ir 4 195 972,17 eiro, kas ir Jelgavas pašvaldības finansējums. Jelgavas Valsts ģimnāzijas būvniecības – būvprojekta izstrādes, autoruzraudzības, būvuzraudzības un būvdarbu – izmaksas ir 12 309 592,19 eiro.

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti