Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 6 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Atvadas no ziemas – Masļeņicā

Jana Bahmane
Šogad tradicionālo slāvu svētku Masļeņicas svinības Jelgavā notiks 10. martā. Uz jautrām izdarībām, radošo darbnīcu, pankūku baudīšanu un atvadīšanos no ziemas Sabiedrības integrācijas pārvaldes telpās un skvērā pie ēkas tiek aicināts ikviens interesents no pulksten 13.

Masļeņicas nedēļā ir jāizklaidējas, katru dienu jāiet ciemos vai jāuzņem ciemiņi pašiem, jāiet rotaļās, jādzied dziesmas un jājoko. Savukārt pēdējā svētku dienā tradicionāli tiek dedzināta salmu lelle Masļona, kas simbolizē ziemu – šis rituāls simboliski sveic pavasari.

Pasākuma pirmā daļa kopā ar teātra trupu «Poteha» Sabiedrības integrācijas pārvaldes zālē sāksies pulksten 13 – aktivitātes dalībniekiem būs iespēja baudīt Masļeņicas svētkiem raksturīgu dzīvo mūziku un iesaistīties tematiskās spēlēs. No pulksten 14 svētki turpināsies skvērā pie Sabiedrības integrācijas pārvaldes. «Ģimenes ar dziesmām, spēlēm, aktivitātēm un rotaļām sagaidīs Jelgavas mazākumtautību biedrības, kas iepazīstinās gan ar katras Masļeņicas dienas nozīmi un tradīcijām, gan priecēs ar jestrām dziesmām. Interesentiem būs arī iespēja darināt īpašas lellītes kopā ar rokdarbnieci Leokādiju Rinkūnu,» stāsta Sabiedrības integrācijas pārvaldes vadītājas vietniece, kultūras darba speciāliste Evika Kaufelde, papildinot – radošās darbnīcas gan šoreiz notiks iekštelpās, lai to norisi neietekmētu laikapstākļi.

Aktivitātes vadīs Jelgavas mazākumtautību biedrības un kolektīvi «Slavjanočka», «Ļanok», «Džerelo», apvienības «Brīvprātīgie Jelgavai» jaunieši. Kā brīvprātīgie darbosies arī Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 7.v klases audzēkņi. Arī šogad, piedaloties aktivitātēs, klātesošie varēs saņemt kuponiņus, ko apmainīt pret pankūkām, bet tie Masļeņicas svētku dalībnieki, kuri būs iegādājušies biļetes uz pasākuma pirmo daļu, varēs tikt pie pankūkas, uzrādot biļeti. Svētku noslēgumā kopīgi tiks dedzināta lielā salmu lelle, kopā ar to aizvadot ziemu un iepriekšējā gada rūpes.

Dalības maksa teātra studijas «Poteha» programmā ir viens eiro. Biļetes uz pasākumu var iegādāties Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācijā Skolotāju ielā 8 darba dienās no pulksten 9 līdz 19, kā arī pasākuma dienā no pulksten 12, ja biļetes vēl būs pieejamas. Savukārt aktivitātes svaigā gaisā un radošo darbnīcu ikviens interesents var apmeklēt bez maksas.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti