Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C Mērens vējš, 5.6 m/s no DR
Pirmdiena, 2019. gada 9. DecembrisVārda dienu svin: Tabita, Sarmīte

Atslēgta ūdens padeve pilsētas brīvkrāniem

Ritma Gaidamoviča
Šonedēļ, līdz nākamajam pavasarim, atslēgta ūdens padeve abiem brīvkrāniem Jāņa Čakstes bulvārī un brīvkrānam Lielās un Krišjāņa Barona ielas stūrī pie tirdziņa. Šobrīd vēl strādā tikai strūklaka «Trīsvienība» Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa pagalmā, kuru plānots atslēgt nākamnedēļ.

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» Apsaimniekošanas nodaļas vadītāja vietniece Žanna Barkovska informē, ka brīvkrāniem ūdens padeve atslēgta, lai līdz salam paspētu izlaist ūdeni no sistēmas. «Kamēr vēl silts, ir jāizlaiž visas caurules, lai tās vēlāk nesasaltu,» piebilst Ž.Barkovska.

Viņa stāsta, ka šobrīd vēl nav iespējams pateikt, cik daudz ūdens šosezon ir notecināts visos trijos brīvkrānos, taču pieļauj, ka, ņemot vērā karsto vasaru, patēriņš būs lielāks nekā iepriekš. «Brīvkrānus ļoti bieži izmantoja jelgavnieki, kuri sporto, lai atveldzētos. Visbiežāk tas novērots Jāņa Čakstes bulvārī. Tāpat bieži šos brīvkrānus izmantoja arī tūristi,» stāsta Ž.Barkovska. Visaktīvāk gan tiek izmantots brīvkrāns K.Barona un Lielās ielas stūrī, ko iecienījušas puķu pārdevējas no blakus esošā tirdziņa.

Šosezon, atšķirībā no iepriekšējās, iedzīvotāji atbildīgi izturējušies pret brīvkrāniem un ne reizi nav nācies tos labot. «2017. gada vasaras sezonā tos nācās remontēt pat vairākas reizes, jo vandāļi tos bija nolauzuši,» piebilst Ž.Barkovska.

2017. gada vasaras sezonā – no maija līdz oktobrim – visos trīs brīvkrānos tika notecināti 80 kubikmetri ūdens.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti