Meklēšanas forma

Apmācies 5 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no DR
Piektdiena, 2019. gada 6. DecembrisVārda dienu svin: Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola

Atklāj «Mītavu» jaunā skanējumā!

Jana Bahmane
Ar pilsētas kolektīvu – Jelgavas kamerorķestra, Jelgavas bigbenda un 4. vidusskolas meiteņu kora «Spīgo» – koncertu 13. septembrī pulksten 19 Pasta salā tiks atklāta brīvdabas koncertzāle «Mītava». Jaunais kultūras infrastruktūras objekts šovasar jau pulcējis koncertu, teātra un zaļumbaļļu apmeklētājus un turpmāk sniegs iespēju pilsētā īstenot stabilu un regulāru koncertdarbību.

«Jau šobrīd izjūtam lielu producentu un pasākumu organizatoru interesi par koncertzāli, bet, raugoties nākotnē, domājam arī par savu māksliniecisko programmu veidošanu, nodrošinot jelgavniekiem daudzveidīgu žanru pieejamību,» ieceres ieskicē Jelgavas pašvaldības iestādes «Kultūra» vadītājs Mintauts Buškevics. Viņš uzsver, ka brīvdabas koncertzālē «Mītava» tāpat kā Uzvaras parkā notiekošie pasākumi ir daļa no pilsētas kultūras procesiem, tādēļ kultūrprogramma tajos jāplāno kontekstā ar pārējiem pilsētas pasākumiem. Šim nolūkam koncertzālei nepieciešams savs mākslinieciskais vadītājs, tehniskais personāls. «Ar mērķi veicināt jaunas sadarbības uz koncertzāles atklāšanas pasākumu esam aicinājuši pasākumu organizatorus,» tā M.Buškevics. Jāatgādina, ka brīvdabas koncertzāles amfiteātrī ir 700 sēdvietu, ko nepieciešamības gadījumā var papildināt līdz aptuveni 1200 sēdvietām.

Brīvdabas koncertzāles atklāšanas pasākumā pašmāju kolektīvu skanējumu kuplinās pianists Juris Žvikovs, dziedātāja Elza Rozentāle un Jelgavas solisti. «Ņemot vērā, ka Latvijā nav daudz brīvdabas koncertzāļu, pulcējot pašmāju kolektīvus, ar kuriem lepojamies, vēlamies parādīt, cik daudzveidīgu žanru mūzikas koncertus šeit var organizēt – skanēs klasiskā, populārā mūzika, kormūzika,» atklāj koncerta režisors Sandis Kalniņš. Viņš papildina, ka brīvdabas koncertzāle no mākslinieciskā viedokļa ir sarežģīta, specifiska būve  gan apgaismošanas, gan skaņošanas ziņā. Pasākuma programmā iekļauta latviešu un pasaules mūzika, bet pirmatskaņojumu piedzīvos fragmenti no rudenī gaidāmā Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes bermontiādes simtgadei veltītā jaundarba «Kā ābeļdārzs, tu, brīvība». Darba pirmizrāde Jelgavas kultūras namā notiks 23. novembrī.

Biļetes uz koncertu var iegādāties Jelgavas kultūras namā, «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā. Cena – 5 un 8 eiro.

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti