Meklēšanas forma

Skaidrs laiks -3 °C Viegls vējš, 1.9 m/s no R
Pirmdiena, 2019. gada 21. JanvārisVārda dienu svin: Agnese, Agnija, Agne

Atklāj Latvijā pirmo rotaļlietu bibliotēku

Anastasija Miteniece
Šodien Skolotāju ielā 8 atklāta Latvijā pirmā rotaļlietu bibliotēka «Ringla», kas pilsētā tapusi Eiropas Savienības romu bērnu izglītības un aprūpes projekta gaitā. «Mūsdienās ir ļoti svarīga dzīvā komunikācija bez interneta un dažādām ierīcēm. Liels gandarījums, ka pilsētā ir vieta, kur kopā brīvo laiku varēs pavadīt ģimenes ar bērniem,» bibliotēkas atklāšanas pasākumā teic Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne.

«Rotaļlietu bibliotēka «Ringla» veidota kā īpaša tikšanās, mācīšanās un atpūtas vieta pilsētas bērniem, viņu vecākiem un vecvecākiem,» norāda Izglītības iniciatīvu centra projektu vadītāja Kristīne Liepiņa, piebilstot, ka «Ringlā» sev nodarbi atradīs jebkurš, jo telpa ir sadalīta zonās, padomājot gan par mazuļiem, gan par pirmsskolas vecuma bērniem, gan par jauniešiem un vecākiem. Kopumā jaunās bibliotēkas vajadzībām sarūpētas vairāk nekā 200 attīstošas rotaļlietas un galda spēles. «Attīstošās rotaļlietas, pasaku grāmatas, pirkstiņlelles, galda spēles – bibliotēkā atradīsiet plašu attīstošu rotaļlietu un spēļu spektru dažāda vecuma apmeklētājiem,» atzīst K.Liepiņa, akcentējot, ka, domājot par vecākiem, sarūpēta arī pieaugušo lasāmviela – žurnāli un preses izdevumi. Līdztekus brīvā laika pavadīšanai bibliotēkā ir iespēja izvēlēties un uz laiku paņemt kādu attīstošu spēli vai rotaļlietu, lai ar to darbotos mājās. Jāuzsver, ka spēli vai rotaļlietu paņemt uz mājām varēs bibliotēkas otrā apmeklējuma laikā. Tāpat visiem apmeklētājiem tiks noformēta biedra karte.

Jaunā atpūtas vieta apmeklētājiem būs pieejama divas reizes nedēļā – otrdienās no pulksten 15 līdz 19 un sestdienās no pulksten 9 līdz 13. Tāpat paredzēts, ka reizi nedēļā bibliotēkā notiks pasākums visai ģimenei. Tos rīkos bibliotēkas vadītājas Ināra Kozlovska un Dana Dižus. Pirmais pasākums plānots jau 3. februārī pulksten 10, kad bērni, jaunieši un viņu vecāki varēs piedalīties kalendāra zīmēšanas darbnīcā.

Vieni no pirmajiem bibliotēkas apmeklētājiem, kuri lēsa, ka varētu kļūt par šīs vietas pastāvīgākiem apmeklētājiem, šodien bija sešus gadus vecā Emma, viņas astoņus gadus vecais brālis Emīls un mamma Margarita. «Ikdienā ejam uz bērnu bibliotēku, bet šis ir kas jauns un ļoti interesants,» vērtē mamma, uzsverot, ka dēls jau atradis pirmo mīļlietiņu – līdzsvara spēli –, savukārt meita labprāt rotaļājusies ar matrjoškām. Savukārt astoņus gadus vecā Aleksandra Sērozoliņa, kura atzinīgi novērtēja kartona domino spēli, stāstīja, ka labprāt nākamreiz uz bibliotēku sauks līdzi brāļus un māsu. «Maniem vecākiem ļoti patīk lasīt grāmatas, tāpēc viņi būs priecīgi, ka varēs lasīt, kamēr mēs visi spēlēsimies,» spriež meitene.

«Gaidīsim ciemos ikvienu interesentu,» teic bibliotēkas vadītāja I.Kozlovska, akcentējot, ka jaunā vieta ir iespēja pavadīt laiku vairākām paaudzēm, kā arī bērniem, izzinot jaunas rotaļlietas, attīstīt dažādas prasmes. Tāpat tā ļaus pamazām īstenot vienu no projekta galvenajiem mērķiem – veicināt romu bērnu integrāciju.

Projektu «Inovatīvs veids romu bērnu izglītībai un aprūpei: «TOY» metodes iekļaušanai» īsteno Izglītības iniciatīvu centrs ar Jelgavas pašvaldības atbalstu.

Foto: Santis Zībergs

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Māris attēls

Ļoti jauki, bet varbūt jāpamaina infantilais nosaukums? Vārds "Bibliotēka" tomēr nav verbāla abstrakcija, bet grieķiski tulkojas kā "GRĀMATU krātuve".
Lietotāja agnese attēls

Kāpēc tie cilvēki bildēs izskatās saspiesti vai izstiept, vēl ar norgrieztām rokām un kājāmi? briesmīgi.....

Pievienot komentāru

Saistītie raksti