Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 7.6 m/s no DA
Sestdiena, 2019. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

Atbalstu siltināšanas dokumentācijas izstrādei saņēmušas četras mājas

Ilze Knusle
Četrām mājām Jelgavā piešķirts finansējums no Jelgavas pilsētas pašvaldības atbalsta programmas daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu veikšanai. «Šajā programmā atbalsts paredzēts mājām, kurās jau uzsākts ēkas siltināšanas process vai kuras saņēmušas atļauju būvdarbu uzsākšanai. Tā ir kā neliela motivācija dzīvokļu īpašniekiem, kuriem ir izdevies vienoties par šo nozīmīgo soli un īstenot visas nepieciešamās procedūras, kas ir ilgs un ne visai vienkāršs process,» uzsver Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Strods.

Atbalsta programma darbojas saskaņā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības 2017. gada 27. aprīļa saistošajiem noteikumiem Nr.17-12 «Par Jelgavas pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu veikšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās» un ir cieši saistīta ar valsts mēroga daudzdzīvokļu namu siltināšanas programmu, kas ļauj piesaistīt ES līdzekļus.  J.Strods skaidro – lai varētu saņemt pašvaldības līdzfinansējumu, siltināšanas darbiem jābūt jau uzsāktiem vai arī jābūt izsniegtai būvatļaujai, kas paredz to uzsākšanu. Šāds nosacījums iekļauts, lai motivētu dzīvokļu īpašniekus veikt siltināšanu, nevis tikai izstrādāt tehnisko dokumentāciju un siltināšanu atliktu.

Šogad atbalsta programmai pašvaldības budžetā bija paredzēti 15 000 eiro. Ir pieņemts lēmums par līdzfinansējuma piešķiršanu četrām mājām, un šobrīd neapgūti ir vēl 4,6 tūkstoši eiro. Maksimālā summa, uz ko var pretendēt viena māja, ir līdz 50 procentiem no mājas tehniskās apsekošanas, tehniskās apsekošanas atzinuma sagatavošanas, energosertifikāta un tā pārskatu sagatavošanas, būvprojekta vai apliecinājuma kartes, vai ēkas fasādes apliecinājuma kartes un būvdarbu tāmes sagatavošanas izmaksām, bet ne vairāk par 3000 eiro. Pašvaldības līdzfinansējums 2179,22 eiro apmērā piešķirts mājai Vīgriežu ielā 30, kurā darbi jau noslēgušies, un trim mājām, kurās darbi šobrīd notiek – 2750 eiro saņems māja Lāčplēša ielā 21, 2750 eiro – māja Lāčplēša ielā 23 un 2710,40 eiro – māja Kronvalda ielā 3.

Līdz gada beigām programmā pieejami vēl 4600 eiro, bet attīstības finanšu institūcijas «Altum» programmā šobrīd izskatīšanas procesā ir deviņu Jelgavas māju pieteikumi.

J.Strods norāda, ka līdzekļus šai programmai plānots paredzēt arī 2019. gada Jelgavas pilsētas pašvaldības budžetā.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti