Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 11 °C Vēja vēsma, 1 m/s no D
Otrdiena, 2019. gada 24. SeptembrisVārda dienu svin: Agris, Agrita

Asfaltē Garozas un Prohorova ielas posmus

Anastasija Miteniece
Šonedēļ Garozas un Prohorova ielas posmos tiek ieklāta pirmā asfaltbetona kārta. Būvnieka mērķis ir līdz ziemas sākumam ieklāt asfalta pirmo kārtu visos projektā iekļautajos ielu posmos.

Infrastruktūras sakārtošana Prohorova ielas rajonā, realizējot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansēto projektu «Tehniskās infrastruktūras sakārtošana uzņēmējdarbības attīstībai degradētā teritorijā», uzsākta janvārī. «Sākotnēji būvdarbu vietās noņemts apaugums un demontēti vecās siltumtrases elementi, bet pēc tam visās ielās sākti vērienīgi komunikāciju izbūves darbi. Šobrīd Neretas un Garozas ielas posmos par 90 procentiem izbūvēta lietusūdens un saimnieciskā kanalizācija, bet Prohorova ielā šie darbi jau noslēgušies. Tāpat finiša taisnē visos trīs ielu posmos ir saimnieciskās kanalizācijas tīklu izbūve. Garozas ielas posmā no Prohorova ielas līdz pilsētas administratīvajai robežai šobrīd vēl tiek izbūvēts gāzes apgādes tīkls, bet vienlaikus visos trīs ielu posmos uzsākta sakaru kanalizācijas izbūve un apgaismojuma kabeļu rakšana. Vietās, kur pazemes komunikāciju izbūve noslēgusies, jau ieklātas šķembas un sākusies asfaltēšana,» stāsta pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» projektu vadītāja Inga Bernāne.

Viņa uzsver, ka līdz šim asfaltbetona pirmā kārta teju 600 metru garumā ieklāta Prohorova ielas posmā no Neretas līdz Emburgas ielai, savukārt šonedēļ darbi turpinās arī citos ielu posmos. Piemēram, Garozas ielā asfalts ieklāts 120 metru garumā no Garozas ielas 100. nama uz pilsētas administratīvās robežas pusi, bet Garozas ielas posms aptuveni 300 metru garumā noasfaltēts no dzelzceļa pārbrauktuves līdz iebrauktuvei uz Lielupes industriālo parku. Tāpat noasfaltēts 320 metru garš Prohorova ielas posms no Garozas līdz Neretas ielai. «Būvnieka mērķis ir līdz ziemas sākumam ieklāt asfalta pirmo kārtu visos projektā paredzētajos posmos – 600 metru garumā Neretas ielā, 1300 metru garumā Prohorova ielā un 1000 metru garumā Garozas ielā,» norāda I.Bernāne, uzsverot: tas, vai šis mērķis tiks sasniegts, lielā mērā atkarīgs no laikapstākļiem, kā arī komunikāciju izbūves tempa.

Jāpiebilst, ka būvdarbu vietā saglabājas satiksmes ierobežojumi – atļautais braukšanas ātrums ir 30 kilometri stundā. Autovadītāji aicināti sekot līdzi izvietotajām ceļa zīmēm.

Jāatgādina, ka Prohorova ielas industriālā rajona sakārtošana ir iekļauta Jelgavas pilsētas attīstības programmā 2014.–2020. gadam un tās investīciju plānā un ir būtisks solis pilsētas attīstībā. Pašvaldība jau ir saņēmusi apliecinājumu no vairākiem uzņēmējiem, kas pēc infrastruktūras sakārtošanas plāno strādāt Prohorova ielas apkaimē.

Neretas, Prohorova un Garozas ielas posmu pārbūves izmaksas: būvdarbi – 7 615 419,02 eiro ar PVN (darbus veic AS «A.C.B.»); būvuzraudzība – 123 450,25 eiro ar PVN (SIA «Jurēvičs un partneri»); autoruzraudzība – 3327,50 eiro ar PVN (SIA «3C»). Projekta kopējās izmaksas – 7 742 196,77 eiro ar PVN.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

 

Viedokļi

Pievienot komentāru