Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -2 °C Lēns vējš, 5 m/s no D
Trešdiena, 2019. gada 11. DecembrisVārda dienu svin: Voldemārs, Valdemārs, Valdis

Ārpus «dzimtsarakstu» telpām visbiežāk precas pāri no citām pilsētām

Jana Bahmane
Šā gada pirmajā pusgadā Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēta 161 laulība, un 24 no tām notikušas ārpus Dzimtsarakstu nodaļas telpām. Statistika liecina, ka slēgt laulības ārpus Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļas telpām lielākoties izvēlas pāri no citām pilsētām, nevis jelgavnieki.

No 161 šā gada pirmajos sešos mēnešos noslēgtās laulības 24 notikušas ārpus Dzimtsarakstu nodaļas telpām, bet 14 laulības ir slēgtas ar ārzemnieku. 2017. gada pirmajā pusgadā savukārt tika reģistrētas 167 laulības.

Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Diāna Pavlovska papildina, ka divas trešdaļas laulību, kas noslēgtas ārpus Dzimtsarakstu nodaļas telpām slēdz pāri, kuri savu dzīves vietu ir deklarējuši citur, nevis Jelgavā. Populārākās vietas ceremonijai ir Svētās Trīsvienības baznīcas tornis, Jelgavas pils, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs. Taču aizvadītajā nedēļas nogalē noslēgta pirmā laulība Langervaldes mežā starp divām eglītēm. Dzimtsarakstu nodaļa atbalsta arī laulības brīvdabā, ja vien ceremonijas norises vieta ir atbilstoša normatīvajos aktos noteiktajam – proti, ja ir viss nepieciešamais ceremonijas norisei.

Tāpat Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļā norāda, ka arvien vairāk jaunlaulāto savas laulības izvēlas reģistrēt bez svinīgās ceremonijas – kabinetā tikai liecinieku klātbūtnē.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti